Facebook Google+ Twitter

Weekend z kulturą żydowską

Już za tydzień, w piątek, 13 (!) listopada Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na doroczne Ostrowieckie Prezentacje Teatralne. Tym razem poświęcone one będą tematyce i kulturze żydowskiej.

Plakat Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych 2009. / Fot. www.mck.ostrowiec.plImpreza zostanie zainaugurowana prezentacją znanego spektaklu Teatru Starego w Krakowie "Ja jestem Żyd z Wesela" Romana Brandstaettera w reżyserii Tadeusza Malaka ze świetną kreacją Jerzego Nowaka w roli tytułowej. Początek o godzinie 17. Tego samego dnia w Galerii Fotografii "Wieczór z kulturą żydowską" w wykonaniu krakowskich artystów.

W sobotę o 17.00 zespół "Snunit" wystąpi w pokazie tańca izraelskiego, a po nim na scenie Kina Etiuda wystąpi Max Klezmer Band.

W ostatnim dniu Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych wystąpi Monika Kufel we wstrząsającym monodramie "Szafa" (na motywach prozy Hanny Krall i Olgi Tokarczuk) w reżyserii Wiesława Hejno. Spektakl miał swoją premierę w 2005 roku i otrzymał wiele nagród na festiwalach teatralnych, m.in. we Wrocławiu i Warszawie. Zaś na finał Grupa Rafała Kmity przedstawi swoje osławione "Aj waj! czyli historie z cynamonem". Dwugodzinne widowisko teatralno - kabaretowe skrzące się świetnym żydowskim dowcipem i muzyką oraz tańcem (choreografia: Jarosław Staniek) zapewne dostarczy niezapomnianych doznań.

Bilety w cenie od 10 do 30 zł (w zależności od programu) są do nabycia w ostrowieckim MCK (ul. Siennieńska 54) lub w kasie Kina Etiuda (Aleja 3 Maja 6).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 14:03

Gdybym był bogaczem, to bym, to bym, to bym...wykupił Pałac Gorącego Serca. Ale najpierw spytał bym się Tewje Mleczarza o drogę do serca jego córek: Golde albo Mote, sam już nie wiem. Ich było trzy w "Skrzypku na Dachu" a w powieści Szolema Alejchema było Ich pięć.

A tak na poważnie. Chętnie bym poszedł na wesele żydowskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie zatem, Krzysztofie, że ktoś go wyciągnął z pomroki dziejów. Przyznaję się bez bicia - nie zerknęłam na datę. W rzeczywistości, Krzysztofie, tkwię po same uszy. :)
Rafale! A ja myślałam, że jesteś ciągle niepoprawny. Okazuje się, że znowu się pomyliłam :) Co do narodowców - na przykładzie sąsiada mam, niestety, nie najlepsze odczucia, ale może to niechlubny wyjątek, dotyczący traktowania najbliższego otoczenia. Cóż...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawidzie - miałem nie raz okazję słyszeć okrzyki "Żydzi precz" i inne o wiele bardziej dosadne w wykonaniu organizacji, do której należysz i której jesteś (lub byłeś) przewodniczącym zarządu. Oczywiście, że nie zaprzeczę, że 2+2=4, tak jak Ty nie jesteś w stanie zaprzeczyć, że Żydzi figurują na szczycie waszej listy osób w Polsce niepożądanych. To nie ma nic wspólnego z obłudą Dawidzie, ale tym, co widziałem na własne oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 13:24

Rafał : Mam wrażenie, że zachowujesz się bardzo obłudnie i dokładnie tak samo jak osoby, których nie lubisz i które krytykujesz. Nie liczy się dla Ciebie "co ktoś mówi" lecz "kto to mówi". Czy jeżeli polski narodowiec powie, że 2+2=4 to zaprzeczysz temu tylko dlatego, że wypowiedział te słowa nacjonalista ?

Taka jest prawda, że polityczna poprawność to absurd równy absurdowi czasów stalinizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 13:23

Dawid

Z Twojej wypowiedzi nie wyczytałem, ze nie nienawidzisz Narodu Żydowskiego. Stwierdziłeś fakt a także głupotę Poronionej Poprawności

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Dawid. Akurat w ustach człowieka, którego organizacja (NOP) pała nie tylko niechęcią, ale nienawiścią do narodu żydowskiego, ale także wszelkich nacji imigrantów i odmienności - powyższe argumenty są zwyczajnie śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 13:09

Antypolonizm i antysemityzm to bardzo brzydkie cechy (łagodnie mówiąc)-bo pomniejszają człowieka. Stygmatyzm to chorobliwy brak rzeczowych argumentów i leczenie własnych niedoskonałości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.01.2010 13:03

"Antysemityzm jest u nas plagą społeczną - wyskakującą czasami jak diabeł z pudełka"

Problem polega na tym, że wyrażanie krytyki na temat społeczności żydowskiej jest uznawane za antysemityzm.
O społeczności żydowskiej można mówić dobrze ... albo w ogóle nie mówić. Polityczna poprawność swoją głupotą dorównuje absurdowi czasów stalinowskich. Wtedy partia wyznaczała co jest dobre a co złe - dzisiaj robi to polityczna poprawność.
Można publicznie powiedzieć, że nie lubi się Eskimosów, Rosjan, ale jak ktoś powie - z tych czy innych przyczyn, że nie lubi żydów (jako wyznawców religii) czy Żydów (jako narodu) z miejsca jest antysemitą, prymitywem, faszystą i pożeraczem dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ryszard swoją spóźnioną reakcją ożywił mój artykuł z listopada 2009 roku. Ewo, relacje z imprezy zamieściłem w stosownym czasie. Proponuję: wróćmy do teraźniejszości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Ewo - przeczytaj 2 ostatnie komentarze w moim arcie - pierwszy jest "zarzutem" pod adresem Żydów, drugi moją odpowiedzią na te "zarzuty"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.