Facebook Google+ Twitter

Weekend z Teatrem 13. Pamięci Tomasza Służewskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-05-12 19:14

W najbliższy weekend na scenie teatralnej Białołęckiego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć spektakle: "Trzy siostry" i "Macbett". To dwie z licznych sztuk wyreżyserowanych przez Tomasza Służewskiego. W ten sposób aktorzy Teatru 13 uczczą jego pamięć.

Pamięci Tomasza Służewskiego


"Trzy siostry" Antoniego Czechowa / Fot. BOK W najbliższą sobotę, czyli 14 maja o godz. 17.00 , w Białołęckim Ośrodku Kultury mieszczącym się przy ul. Vincenta van Gogha 1, artyści Teatru 13 wystawią spektakl "Trzy siostry" Antoniego Czechowa.

"Ten Czechow to jest geniusz większy niż Szekspir, Molier, Fredro razem wzięci. Ile w nim jest obserwacji życia, ile miłości, ile przegranych w życiu miłości, ile rodzących się nadziei i ostatecznych upadków. Życie, całe życie. Warto czytać Czechowa i robić po swojemu" /T. Służewski*/ "Macbett" Eugène’a Ionesco / Fot. BOK

"Macbett" Eugène’a Ionesco / Fot. BOKNatomiast 15 maja o godz. 17.00 wystawiany będzie "Macbett" Eugène’a Ionesco, którego premiera odbyła się 5 marca br.

Czytaj recenzję ze spektaklu Macbett

Obydwa spektakle wyreżyserował Tomasz Służewski. Teatr 13, wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc


* Tomasz Służewski był dyrektorem Białołęckiego Ośrodka Kultury, założycielem i reżyserem Teatru 13 oraz dziecięcego Teatru 13 i 1/2. Zmarł nagle 25 kwietnia bieżącego roku. Miał 42 lata. Pogrzeb odbył się 4 maja br. na Powązkach.

Zmarł Tomasz Służewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miałem przyjemność znać przelotnie Pana Tomasza Służewskiego. Znacznie lepiej jego autorskie dokonania reżyserskie. Jakkolwiek je oceniać - działalność Teatru 13. to znakomite dzieło promocji sztuki elitarnej. 42 lata. Nie powinien był jeszcze. Żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.