Facebook Google+ Twitter

Weekend ze sportem w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Prognozy pogody dla Warszawy zapowiadają dodatnią temperaturę na zbliżający się weekend! To świetna okazja, żeby powywijać na łyżwach na lodowisku, poćwiczyć na pływalni, zrelaksować się w aquaparku, wziąć udział w kilkukilometrowym biegu albo popuszczać szybowiec!

 / Fot. Zorza/licencja GNU Wolnej Dokumentacji w wersji 1.2Ciepłe ubranie, herbata w termosie i możemy ruszać. Garść ofert dla łyżwiarzy:

Lodowisko „Arena”, Śródmieście, pod Pałacem Kultury. Na wolnym powietrzu. Wstęp jest bezpłatny, nieposiadający łyżew będą musieli liczyć się z kosztem 7 zł za godzinę wypożyczenia, każda następna będzie ich kosztowała 5 zł, natomiast grupy szkolne pod okiem nauczyciela zostaną skasowane za kwotę 5 zł od osoby. Za szatnię pobierana jest symboliczna złotówka. Lodowisko posiada toaletę, na wolnym powietrzu stoją ławeczki. Otwarte od piątku do niedzieli od 8 do 21. Wchodzimy od ul. Świętokrzyskiej.
Kontakt: 22656 7600, 226567740. Internet: pkin.pl

Lodowisko w Parku Wodnym Moczydło, Wola. Pod namiotem. Wstęp płatny, w przeciwieństwie do szatni. Bilety wstępu kosztują kolejno: 10, 5 i 3 zł za bilety: normalny, ulgowy i grupę szkolną. Godzina wypożyczenia łyżew wyniesie nas 6 zł, każda kolejna 4 zł. Na „Moczydle” możemy naostrzyć łyżwy (10 zł) albo kupić jednorazowe skarpetki! Dogodny parking. Na zapleczu znajduje się punkt gastronomiczny, w razie zgubienia się nie ma obawy – obiekt jest nagłośniony. Możliwość wynajęcia lodowiska na wyłączność. Otwarte cały tydzień
w cyklach 9-13, 14-17, 18-21.
Adres i telefon: ul. Górczewska 69/73, 228361934. Internet: parkwodnymoczydlo

Lodowisko „Figlowsiko”, Ursynów. Zadaszone. Oprócz ślizgawki w kompleksie mamy do dyspozycji obszerny plac zabaw i profesjonalny skimpark. Wstęp: bilet normalny 9 zł, ulgowy 7 zł, grupy powyżej 20 osób 5 zł od osoby. Druga godzina zabawy jest bezpłatna. Oferta „Figlowiska” jest szeroka: organizuje rzeźbienia w bryle lodu, curling (ślizganie po płytkiej tafli wody), występy artystyczne i przyjęcia. Tor lodowy zdobył laur najbezpieczniejszej ślizgawki rodzinnej w Warszawie. Czynne przez całą dobę 7 dni w tygodniu!
Adres i telefon: ul. Ekologiczna 4/21, 504245910. Internet: figlowisko.pl

Lodowisko „Torwar”, Śródmieście. Zadaszone. Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, opiekun dziecka 2 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł na półtorej godziny otwarcia toru; kasku 2zł. Otwarte w soboty i niedziele: 11-12 i 18.30 i 20.
Adres i telefon: Łazienkowska 6a, 226255306. Internet: torwar.pl i Torwar.info

Lodowisko „Promenada”, Praga Południe. Zadaszone, całoroczne. Bilet normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny: 3 zł, (od poniedziałku do piątku) za godzinę wstępu. Od soboty do niedzieli stawki opłat wynoszą odpowiednio 10, 7 i 5 zł. Po przekroczeniu czasu naliczane są stawki za minutę, wynoszące około 30 groszy. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł dla dorosłego i 4 zł dla osoby uprawnionej do ulgi. Godziny otwarcia, pn-sob: od 10 do 21, niedziela: od 10 do 20. Możliwość wypożyczenia kasku – 2 zł, ochraniacza -3 zł. Dogodny parking.
Adres i telefon: Ostrobramska 75c, 226117725. Internet: promenada.com
http://www.123rf.com/photo_6430223_2-people-sliding-through-a-water-slide.html / Fot. Ryan Carter

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niedobra Kapusta
  • Niedobra Kapusta
  • 15.05.2011 11:29

Warto wiedzieć, ze OSIR Polna to jednostka budżetowa Dz. Śródmieście. Dyrekcja podniosła ceny biletów na basen, parking, halę w obiekcie użyteczności publicznej, na który płacimy podatki. Ale jest rozkaz z góry i liczy się tylko wynik finansowy ! Poza tym kontrola Biura Kontroli m.st. Warszawy wykazała dyrektorowi nieprawidłowości dot. przetargów, zamówień publicznych, przestrzegania ustaw i regulaminów. Dyrekcja notorycznie łamie prawa pracownicze i przegrywa rozprawy w sądach z pracownikami. Musi potem wypłacać zasądzone odszkodowania - oczywiście z budżetu Śródmieścia, czyli jego mieszkańców. Szerzy się tam kolesiostwo, układziki i wiele innych kwasów. Tak wygląda od 2009 roku do dziś sytuacja w OSIR Polna. Niech w końcu opinia publiczna dowie sie o tym !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podzielam opinię Pana Pawła :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto by taki przegląd stał się cyklicznym, co weekendowym.

pzdr dobry pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.