Facebook Google+ Twitter

Weekend ze sztuką na Warsaw Gallery Weekend. Odwiedź galerie!

17 najciekawszych galerii sztuki współczesnej w Warszawie zaprasza na weekend pełen wernisaży oraz spotkań z artystami i kolekcjonerami sztuki współczesnej. Wstęp do wszystkich galerii przez cały weekend będzie bezpłatny.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Fot. Alina ZienowiczWszystkie wystawy, które będzie można zobaczyć podczas Warsaw Gallery Weekend, zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Program został zaplanowany tak, aby pokazać różnorodność warszawskiego życia artystycznego.

Warsaw Gallery Weekend rozpoczęło się dziś o godzinie 17 otwarciem wernisaży we wszystkich, biorących udział w wydarzeniu, galeriach. O godzinie 22 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpocznie się natomiast after party.

W sobotę i niedzielę galerie będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 12-19. Jutro w Kinie Kultura odbędzie się też spotkanie, na którym będzie można podyskutować ze znanymi europejskimi kolekcjonerami sztuki współczesnej. Pojawią się m.in. Christian Boros i Wilhelm Schürmann.

Do jakich galerii można się wybrać?
Galerie sztuki współczesnej, które biorą udział w wydarzeniu to: Asymetria, Bochenska Gallery, BWA Warszawa, Czarna, Czułość, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Galeria m2, Kolonie, Le Guern, Leto, Lokal_30, Piktogram/BLA, Propaganda, Raster oraz Starter.

Warsaw Gallery Weekend to nowa nazwa wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się rok temu. Wtedy nosiło ono nazwę "Gdzie jest sztuka?". Celem organizatorów jest zwiększenie znaczenia Warszawy na mapie sztuki współczesnej oraz propagowanie kolekcjonowania sztuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.