Facebook Google+ Twitter

Weekendowe majstrowanie przy kalendarzu

Zastanawiamy się nad noworocznymi postanowieniami. Ktoś zrzuci nadwagę, inny rzuci palenie. Pani Zosia już będzie miła dla sąsiadów. Irenka z mężem wybierze się na mecz krykieta Indie-Pakistan do Dharamsali, u podnóży Himalajów.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiW nadchodzącym roku pracować będziemy przez 252 dni, odpoczywać – 114. Warto poświęcić kilka godzin na opracowanie mapy pomostów weekendowo-urlopowych.

Zaczynamy od stycznia. Nie dość, że to najkrótszy w 2016 r. miesiąc roboczy /zaledwie 152 godziny/, a np. w czerwcu aż -176 to łagodnie i tradycyjnie tanecznie wchodzimy w objęcia Nowego Roku. Po czwartkowych sylwestrowych szaleństwach odpoczywamy w piątek, sobotę i niedzielę / 1-3 stycznia/.

Jeżeli mamy więcej znajomych i zachodzi obawa, że nie zdążymy z życzeniami możemy przeznaczyć na spotkania zaległe cztery dni i wykorzystać środowe święto Trzech Króli wypoczywając od 1 do 10 stycznia.

Warto się nad tym zastanowić, gdyż luty został wydłużony /rok przestępny/, a następna okazja do odpoczynku to marcowe / 26-28/ święta wielkanocne.

Tradycyjnie majowy weekend podpieramy wolnym poniedziałkiem, żyjąc w porzo z szefem kolejną czterodniową majówkę możemy mieć pod koniec miesiąca /26-29/.

Czerwiec, lipiec pracujemy na pełnych obrotach i dopiero w poniedziałek, w Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zamienimy ubranie robocze na świąteczne, kończąc trzydniowy weekend.

Wszystkich Świętych wypada we wtorek i wiadomo co to oznacza w planowaniu wyjazdu na groby, na drugi kraniec Polski.

W listopadzie będziemy mieć jeszcze okazję do wydłużonego weekendu /11-13/ - Święto Niepodległości. Pierwszą gwiazdkę wypatrywać będziemy w sobotę, a świętować w niedzielę i poniedziałek.

4 z 13 ustawowych dni wolnych od pracy wypadają w niedzielę, a pozostałe w dni robocze. Trzeba się sporo namęczyć przy / Fot. Jerzy Kirzyński/ zdj. ilustracyjne wydłużaniu polskiego weekendu.

Damy sobie i z tym radę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.