Facebook Google+ Twitter

Weekendowy horror drogowy

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-08-24 09:06

W najbliższy weekend samochód najlepiej zostawić w garażu. Warszawiacy wyjeżdżający ze stolicy powinni omijać remont czterokilometrowego odcinka Puławskiej.

 / Fot. naszemiasto.plTych, którzy będą wracać z do Warszawy z weekendowych wyjazdów czekają z kolei utrudnienia na Płochocińskiej. A niedzielnym spacerowiczom utrudnią życie prace na Krakowskim Przedmieściu. Puławska od Dolnej do Rzymowskiego zostanie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach z piątku na sobotę (24/25 sierpnia). Powód to wymiana nawierzchni na odcinku od Wilanowskiej do Rzymowskiego, która potrwa do poniedziałku (27 sierpnia) do około 4 rano oraz rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy Puławskiej od Dolnej do Domaniewskiej. Ten ostatni fragment będzie remontowany do połowy grudnia. Według zapewnień prezesa firmy Strabag, wykonawcy przebudowy ulicy, prace przebiegają zgodnie z planem. Kierowcy wyjeżdżający z Warszawy będą mogli ominąć remont ulicami Kazimierzowską, Dąbrowskiego i Witeckiego.

– Apelujemy do mieszkańców, by w czasie remontu przesiedli się do komunikacji miejskiej. Przez cały czas Puławską będą jeździły tramwaje - mówi Janusz Galsa, inżynier ruchu miasta. Z problemami muszą liczyć się także kierowcy, którzy wracać będą z weekendowego odpoczynku. W sobotę rozpoczyna się bowiem dwudniowa wymiana nawierzchni na ulicy Płochocińskiej. Tym razem remontowany będzie pas jezdni, którym warszawiacy wracają z wypadów nad Zalew Zegrzyński. Prace potrwają do poniedziałku nad ranem. Objazd poprowadzono przez Legionowo. Kierowcy muszą jednak pamiętać, że w Jabłonnie trwa budowa obwodnicy, a to utrudnia przejazd przez Legionowo. W nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się też kolejny etap przebudowy Krakowskiego Przedmieścia. Dlatego trudniej będzie dojechać samochodem w okolice Starówki.

– Wyłączony z ruchu będzie odcinek od Placu Zamkowego do Królewskiej. Przejazd będzie możliwy tylko dla ruchu lokalnego, czyli mieszkańców Starówki i samochodów dowożących towar do sklepów - mówi Kinga Drozd, rzeczniczka wykonawcy projektu, Mostostalu Warszawa. W związku z kolejnym etapem remontu Krakowskiego Przedmieścia nie będzie można wjechać na Miodową ulicą Kapucyńską – tą drogą kierowcy będą wyjeżdżać z Miodowej, by ominąć remontowany trakt. Z kolei wjazd na Podwale będzie możliwy tylko od ulicy Długiej. Objazdy te będą obowiązywać do zakończenia remontu Krakowskiego Przedmieścia, czyli do lipca przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.