Facebook Google+ Twitter

Wegetariańska karma uratuje zasoby ryb w światowych morzach i oceanach? (wideo)

Wegetariańska karma dla ryb? Brzmi absurdalnie, ale to tylko pozory. Specjaliści od rybiego żywienia od 30 lat zastanawiają się, jak wyeliminować rybie mięso z karmy.

 / Fot. I, Kkic [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (http://creativecoRyby się kończą. Przyczyna jest prosta: uszczuplamy zasoby o wiele szybciej, niż natura jest je w stanie uzupełnić. Całkowicie mogą się skończyć w 2050 roku. Mimo tego, że w ostatnich dekadach wiele gatunków zaczęliśmy hodować sami na specjalnych farmach. Problem polega na tym, że by nakarmić ryby hodowlane, znów korzystamy z zasobów oceanów, poławiając drobnicę.

Bill Foss i jego wspólnik pracują nad pomysłem, który może pomóc całej planecie i uratować przemysł hodowlany. Hodowcy opracowali pierwszą całkowicie wegetariańską karmę dla ryb. - Specjaliści od rybiego żywienia od 30 lat zastanawiają się, jak wyeliminować rybie mięso z karmy. Dziś wiemy, że to możliwe, a ryby nadal będą zdrowe i będą szybko rosnąć - przyznaje naukowiec zajmujący się żywieniem ryb Rick Barrow.

Czytaj także: Na początku marca sonda Dawn dotrze na orbitę Ceres. Czy możliwe jest życie na tej planecie karłowatej?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.