Facebook Google+ Twitter

Węgiel podstawą polityki energetycznej państwa!

Węgiel kamienny jest walorem a nie problemem. Aż 80% zasobów węgla kamiennego w UE znajduje się w Polsce. I właśnie ten surowiec zapewnić może nam bezpieczeństwo energetyczne.

Według deklaracji, jeśli tylko PIS dojdzie do władzy nastąpi odwrót od postępującej polityki dekarbonizacji, która niszczy polskie górnictwo.

Pierwszym zadaniem, więc dla nowego rządu ma być odnowienie polskich elektrowni oraz stabilizacja wydobycia węgla kamiennego. Podstawowym surowcem dla elektrowni działających w Polsce ma być polski węgiel.
Jak się okazuje, nie istnieją żadne powody dla tego, aby sprowadzać węgiel z zagranicy w sytuacji posiadania tak dużych zasobów węgla oraz możliwości jego wydobywania. Celem polityki energetycznej państwa ma być utrzymanie węgla kamiennego w polskim miksie energetycznym, przez co najmniej 40 lat.

W UE dekarbonizacja stała się dla wielu swoistym dogmatem. Jednak Polska nie musi podzielać tego stanowiska. Dlatego też PIS na forum UE, będzie zdecydowanie opowiadać się za renegocjacją polityki klimatyczno- energetycznej, która nie tylko uderza w górnictwo, ale w cały polski przemysł
Bezpieczeństwo energetyczne Polski ma, więc być oparte w najbliższym latach nie jak chce UE na energii odnawialnej, lecz na energetyce węglowej.

Mają też powstać warunki do wdrożenia na skalę przemysłową nowych technologii chemicznej przeróbki węgla.
PIS zapowiada też silniejsze powiązanie górnictwa z polską energetyką. Planowana jest budowa nowoczesnych wysokosprawnych bloków energetycznych.

Myślę, że zapowiadana przez PIS całkowita zmiana podejścia do kwestii polskiego górnictwa daje nadzieje na jego uratowanie a nie stopniowe wygaszanie tak jak chce tego Bruksela i podlegli jej urzędnicy z PO.

Oni też mają plan dla Śląska. Dzięki unijnym funduszom region ten ma stać się jedną wielką nowoczesną - specjalną strefą ekonomicznego wyzysku, gdzie pracownicy mają być traktowani jak wyrobnicy. Na tym oczywiście zależy zagranicznym korporacjom, z których wiele już działa w Polsce. Od naszego wyboru zależeć, więc będzie los naszej małej ojczyzny.

W myśl założeń PO, polska gospodarka ma opierać się na nieopodatkowanych- zagranicznych koncernach, marketach czy bankach, gdzie Polacy będą traktowani jak pracownicy sezonowi. Uważam, że partia ta należy do kompradorskich elit władzy, mocno powiązanych z interesami zagranicznych kolonizatorów. Ten artykuł bardzo dobrze wyjaśnia na czym to polega.
http://www.uwazamrze.pl/artykul/1043551/kompradorzy

W mojej ocenie głównym autorom stworzenia pakietu klimatyczno- energetycznego wcale nie chodzi o ochronę klimatu, lecz głównie o wykorzystanie tego pakietu do prowadzenia klimatycznego biznesu, co szczegółowo opisałem w tym artkule:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pakiet_klimatycznego_biznesu_324811.htmlWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.