Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7038 miejsce

Węgierski Klaster Turystyczny w Polsce

Z Udvari Alicją managerem węgierskiego Turystycznego Klastra Hotelowego spotkałyśmy sie w październiku 2013 w Katowicach podczas work shopu promującego atrakcyjne walory turystyczne Węgier północnych.

 / Fot. rozmowca / Fot. rozmowca / Fot. rozmowca / Fot. rozmowcaZ Udvari Alicją managerem węgierskiego Turystycznego Klastra Hotelowego spotkałyśmy sie w październiku 2013 w Katowicach podczas work shopu promującego atrakcyjne walory turystyczne Węgier północnych. Klaster rozpoczynał właśnie swą działalność mającą na celu z jednej strony promocję Węgier , z drugiej zaś podwyższenie jakości usług turystycznych świadczonych przez członków klastra.
Co działo się w ubiegłym roku?
Nie ukrywam, że był to bardzo pracowity okres wypełniony regularną obecnością na targach turystycznych i work-shop w Polsce dzięki czemu Węgry są coraz popularniejszym kierunkiem podróży Polaków. Organizowaliśmy też liczne study tour na Węgrzech, które miały na celu odkrywanie atrakcyjnych zakątków kraju, nieznanych dotąd polskim biurom podróży. Szczególnie cieszy nas wizyta dziennikarzy ze Śląska, których obszerne fotoreportarze i video ukazały piękno Węgier.
Czy ze swoją ofertą zwracacie się tylko do biur podróży?
W pierwszym etapie nawiązywania kontaktów koncentowaliśmy się na biurach podróży jako organizatorach turystyki grupowej, zorganizowanej i tu sprawdziła się w 100% formuła uczestnictwa w targach turytycznych oraz study tour. Jednak najlepszą droga dotarcia do turystów indywidualnych jest uczestnictwo w festiwalach. Tu nie mogę przemilczeć prezentacji Węgier podczas wyjątkowej imprezy jaką jest Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, który odbył się w dniach 3-6 września 2014. Węgierski zakątek cieszył się ogromnym zainteresowaniem i z pewnościa nie zabraknie nas na tym wspaniałym festiwalu również w roku 2015.
Promujecie tylko hotele?
Hotel sam w sobie nie jest celem przyjazdu na Węgry. Promujemy skarby tego kraju: wodę termalną, wyśmienitych winiarzy i owoce ich pracy, atrakcje turystyczne, kulturę i smakowitą kuchnię. Ułatwiamy też nawiązywanie np. kontaktów naukowych. Szczególnie dumni jesteśmy z zainicjowania współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie a Karol Eszterhazy College w Egerze, dzięki której realizowany jest własnie projekt ,,Polak Węgier dwa bratanki – adaptacja rozwiązań węgierskich w kształceniu kadr branży turystycznej w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie”. Poza tym nasz klaster nawiązał współpracę z Jurajskim Klastrem Turystyki w Ogrodzieńcu. Działania te przekładają się na wzmożony obrót turystyczny, ku uciesze naszych klastrowiczów. Dane statystyczne wskazują na 16%owy wzrost obrotu turytycznego w stosunku do wyników zeszłorocznych. Jesteśmy dumni, iż nasza aktywność w dużej mierze przyczyniła się do tego sukcesu.
Czy zmieniła się też wspomniana jakość usług węgierskich ?
Oczywiście. Wszystcy usługodawcy- członkowie klastra dysponują polskojęzycznymi stronami internetowymi. Wreszcie goście z Polski moga uzyskać wyczerpujące informacje w ojczystym języku.
Jakie są dalsze plany ?
Z pewnością nie zrezygnujemy z wyliczonych powyżej, sprawdzonych już środków promocji turytycznej off line a dodatkowo wykorzystamy najlepsza formę promocji on line jaką jest kampania AdWords naszej strony internetowej. Poza tym podobne działania chcielibyśmy prowadzić również w innch krajach europejskich.
Życzę powodzenia!
Dziękuję i mam nadzieję, że za rok będę mogła ponownie pochwalić się naszymi osiągnięciami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.