Facebook Google+ Twitter

Węgierski premier Viktor Orban obraził Angelę Merkel

W niemieckiej prasie huczy z powodu wypowiedzi szefa rządu Węgier Viktora Orbana, który ostro zaatakował kanclerz Niemiec Angelę Merkel, porównując jej działania do zajęcia Węgier przez wojska hitlerowskie.

Viktor Orban / Fot. http://www.flickr.com/photos/eppofficial/ (http://www.flickr.com/photos/45198836@N04/5268503192)Z powodu niedawnych zmian w konstytucji Węgier Peer Steinbrück znany z ostrego języka oświadczył niedawno, że może sobie wyobrazić wykluczenie Węgier z UE. Zmiany są ostro krytykowane w Brukseli i przez część krajów UE, ponieważ nowa konstytucja Węgier ogranicza demokrację, niezawisłość wymiaru sprawiedliwości oraz wolność mediów.

Jak informuje Deutsche Welle: Angela Merkel nawiązując do wypowiedzi niemieckiego polityka Peera Steinbrücka, który groził kilka lat wcześniej Szwajcarii wysłaniem kawalerii, jeżeli ta nie zmieni przepisów chroniących oszustów podatkowych, powiedziała w wywiadzie: "Zrobimy wszystko, żeby Węgry sprowadzić na właściwą drogę, ale nie oznacza to, że zaraz wyślemy tam kawalerię".
Premier Węgier zareagował na wypowiedź Kanclerz Niemiec słowami: "Niemcy już raz wysłały kawalerię w postaci czołgów" (niem. Die Deutschen haben schon einmal eine Kavallerie in Form von Panzern geschickt).

Wypowiedź Viktora Orbana wywołała w Niemczech gwałtowne oburzenie. Według informacji w Deutsche Wirtschafts Nachrichten: minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle ostro skrytykował słowa węgierskiego premiera i stwierdził, że Orban popełnił "nietakt".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak się zastanawiam , czym się różnią Węgry Orbana od Kadara ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To samo mówił zachód gdy u nas "demokratycznie" wygrał wybory komunizm. Poza tym tekst owego pana ma się nijak do wypowiedzi pani Merkel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.