Facebook Google+ Twitter

Węgierski premier Viktor Orban obraził Angelę Merkel

W niemieckiej prasie huczy z powodu wypowiedzi szefa rządu Węgier Viktora Orbana, który ostro zaatakował kanclerz Niemiec Angelę Merkel, porównując jej działania do zajęcia Węgier przez wojska hitlerowskie.

Viktor Orban / Fot. http://www.flickr.com/photos/eppofficial/ (http://www.flickr.com/photos/45198836@N04/5268503192)Z powodu niedawnych zmian w konstytucji Węgier Peer Steinbrück znany z ostrego języka oświadczył niedawno, że może sobie wyobrazić wykluczenie Węgier z UE. Zmiany są ostro krytykowane w Brukseli i przez część krajów UE, ponieważ nowa konstytucja Węgier ogranicza demokrację, niezawisłość wymiaru sprawiedliwości oraz wolność mediów.

Jak informuje Deutsche Welle: Angela Merkel nawiązując do wypowiedzi niemieckiego polityka Peera Steinbrücka, który groził kilka lat wcześniej Szwajcarii wysłaniem kawalerii, jeżeli ta nie zmieni przepisów chroniących oszustów podatkowych, powiedziała w wywiadzie: "Zrobimy wszystko, żeby Węgry sprowadzić na właściwą drogę, ale nie oznacza to, że zaraz wyślemy tam kawalerię".
Premier Węgier zareagował na wypowiedź Kanclerz Niemiec słowami: "Niemcy już raz wysłały kawalerię w postaci czołgów" (niem. Die Deutschen haben schon einmal eine Kavallerie in Form von Panzern geschickt).

Wypowiedź Viktora Orbana wywołała w Niemczech gwałtowne oburzenie. Według informacji w Deutsche Wirtschafts Nachrichten: minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle ostro skrytykował słowa węgierskiego premiera i stwierdził, że Orban popełnił "nietakt".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak się zastanawiam , czym się różnią Węgry Orbana od Kadara ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To samo mówił zachód gdy u nas "demokratycznie" wygrał wybory komunizm. Poza tym tekst owego pana ma się nijak do wypowiedzi pani Merkel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.