Facebook Google+ Twitter

Węgierskie linie lotnicze Malév ogłosiły bankructwo

Węgierskie linie lotnicze Malév 3 lutego br. z powodu kłopotów finansowych ogłosiły zawieszenie wykonywania operacji lotniczych. Przewoźnik z długami sięgającymi około 270 mln dolarów zakończył działalność po 66 latach.

Boeing 737 w malowaniu Malév / Fot. ChrisZ, CC 3.0Węgierskie linie lotnicze Malév w piątek 3 lutego zawiesiły wszystkie loty i ogłosiły bankructwo. Przewoźnik zakończył swoją działalność po 66 latach funkcjonowania z długiem wynoszącym 60 mln forintów, co daje około 270 mln dolarów.

Jeśli ktoś z Was wybierał się w podróż liniami Malév i posiada ważny bilet to ma oczywiście prawo zwrotu i otrzymania pieniędzy. Termin zwrotu biletów upływa 29 lutego. W przypadku zakupu biletu w biurze Malév, aby otrzymać zwrot pieniędzy należy przesłać wniosek drogą elektroniczną na adres malev@malev.com lub listownie na adres:
Magyar Légiközlekedési Vállalat
Postafiók 79
1476 Budapest


Do wniosku dołączyć należy kopie wszystkich dokumentów związanych z podróżą, w tym kopie potwierdzenia wpłat. W celu uzyskania zwrotu kosztów biletu lotniczego w przypadku, gdy opłata za bilet uiszczona została kartą bankową lub za pośrednictwem systemu PayPal, należy skontaktować się z bankiem i zapytać o możliwości refundacji. W przypadku zakupienia biletu za pośrednictwem biura podróży należy złożyć wniosek do danego biura przed 2 marca. Jeśli zaś bilet na lot liniami Malév zakupiony został u innego przewoźnika, w celu zwrotu pieniędzy należy złożyć wniosek u przewoźnika, który bilet wystawił.

Linie lotnicze Malév powstały w 1946 roku. Największy rozwój linii przypadł na okres po drugiej wojnie światowej. Samoloty linii Malév latały do 59 miast w 35 krajach, dziennie wykonując około 50-60 lotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

asia
  • asia
  • 07.02.2012 20:06

Moi rodzice polecieli tymi liniami do Jerozolimy i nie mogą teraz wrocic....jeszcze niewiem kiedy wroca .Probuja znalesc inny lot i kase...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że menedżerowie naszego narodowego przewoźnika LOT wnikliwie analizują przyczyny upadku Malevu. Oby Polak nie był mądry po szkodzie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.