Facebook Google+ Twitter

Węgierskie linie lotnicze Malév ogłosiły bankructwo

Węgierskie linie lotnicze Malév 3 lutego br. z powodu kłopotów finansowych ogłosiły zawieszenie wykonywania operacji lotniczych. Przewoźnik z długami sięgającymi około 270 mln dolarów zakończył działalność po 66 latach.

Boeing 737 w malowaniu Malév / Fot. ChrisZ, CC 3.0Węgierskie linie lotnicze Malév w piątek 3 lutego zawiesiły wszystkie loty i ogłosiły bankructwo. Przewoźnik zakończył swoją działalność po 66 latach funkcjonowania z długiem wynoszącym 60 mln forintów, co daje około 270 mln dolarów.

Jeśli ktoś z Was wybierał się w podróż liniami Malév i posiada ważny bilet to ma oczywiście prawo zwrotu i otrzymania pieniędzy. Termin zwrotu biletów upływa 29 lutego. W przypadku zakupu biletu w biurze Malév, aby otrzymać zwrot pieniędzy należy przesłać wniosek drogą elektroniczną na adres malev@malev.com lub listownie na adres:
Magyar Légiközlekedési Vállalat
Postafiók 79
1476 Budapest


Do wniosku dołączyć należy kopie wszystkich dokumentów związanych z podróżą, w tym kopie potwierdzenia wpłat. W celu uzyskania zwrotu kosztów biletu lotniczego w przypadku, gdy opłata za bilet uiszczona została kartą bankową lub za pośrednictwem systemu PayPal, należy skontaktować się z bankiem i zapytać o możliwości refundacji. W przypadku zakupienia biletu za pośrednictwem biura podróży należy złożyć wniosek do danego biura przed 2 marca. Jeśli zaś bilet na lot liniami Malév zakupiony został u innego przewoźnika, w celu zwrotu pieniędzy należy złożyć wniosek u przewoźnika, który bilet wystawił.

Linie lotnicze Malév powstały w 1946 roku. Największy rozwój linii przypadł na okres po drugiej wojnie światowej. Samoloty linii Malév latały do 59 miast w 35 krajach, dziennie wykonując około 50-60 lotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

asia
  • asia
  • 07.02.2012 20:06

Moi rodzice polecieli tymi liniami do Jerozolimy i nie mogą teraz wrocic....jeszcze niewiem kiedy wroca .Probuja znalesc inny lot i kase...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że menedżerowie naszego narodowego przewoźnika LOT wnikliwie analizują przyczyny upadku Malevu. Oby Polak nie był mądry po szkodzie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.