Facebook Google+ Twitter

Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką

Współautorzy: Przemysław Maksym Filip Chochół

Polacy jednoczą się tylko w chwilach wojen, tragedii i smutku. Dlaczego? - pyta Alicja Węgorzewska-Whiskerd, niezależna kandydatka na posła z Warszawy. O kulturze i sztuce, o sześciolatkach w szkołach oraz o postrzeganiu Polaków za granicą opowiadała w redakcji W24.

 / Fot. Filip ChochółW dzisiejszym odcinku "Podwieczorka z W24" Przemysław Maksym rozmawiał z kandydatką na posła z list PSL - Alicją Węgorzewską-Whiskerd.

- Otrzymałam propozycję z kilku partii, lecz zdecydowałam się na PSL. Premier Pawlak zauważył, że w swoich szeregach nie mają takiej osoby i dał mi wolną rękę na moją działalność społeczną - powiedziała dla W24 pani Alicja.

Alicja Węgorzewska-Whiskerd stwierdziła również, że polska kultura jest na tragicznym poziomie. - Ludzie ściągają muzykę nielegalnie z internetu, zamiast posłuchać jej na kanałach artystów na portalu youtube - wytłumaczyła.

Część pierwsza wywiadu z panią Alicją:Obejrzałeś:
Część 1: Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką

Pozostała do obejrzenia
Część 2: Węgorzewska-Whiskerd: poziom kultury w Polsce jest dramatyczny

- Polak myje gary w Anglii, jest hydraulikiem we Francji, albo pomaga starszym osobom w innych państwach. W Kuwejcie, kiedy widzą polski paszport, to kłaniają się w pas - takie pozytywne zdanie mają tamtejsi ludzie o Polakach - tłumaczy kandydatka PSL. - Nie chcę całe życie przepraszać, że jestem Polką - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 02:16

bezmyślna maszynka do głosowania w sejmie -całkowicie podporządkowana PO.

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mama przedszkolaka
 • mama przedszkolaka
 • 30.09.2011 09:33

Ta Pani profesjonalistka nie jest: moj syn chodzi do przedszkola, ktorego ona jest wlascicielem i ciagle musze odmawiac checi Pani Alicji zabrania dzieci na msze do kosciola (aby towarzyszyc jej w spiewie) albo udzial w spocie reklamowym Pani Alicji lub spotkanie rodzicow z dziecmi, na ktore zapraszani sa politycy z ochroniarzami (PSL bylo trafione). kompletny brak profesjonalizmu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 30.09.2011 01:01

Obraziłem się na siebie!Podobno jest to stosowne.Ale do tego stopnia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 29.09.2011 22:42

Leszek Małkowski Dzisiaj 20:10

Lesiu, ty chopie zacznij szukać roboty dla Tuska i jego ferajny.
Bo wygląda mi na to, że te twoje faworyty nawet do Sejmu nie wejdą. a co dopiero rządzenie.

Twój "JĘZYK MIŁOŚCI BLIŹNIEGO"
nie ułatwia sprawy

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 29.09.2011 22:20

Leszek Małkowski Dzisiaj 20:10 pisze o sobie
"Jestem zwolennikiem państwa obywatelskiego. Interesują mnie procesy społeczne. Mam 50+ i wiem, że ja już państwa obywatelskiego nie doczekam - istnieje zbyt dużo hamulców. Ale puki co - podjąłem się zdemaskowania ...."

Ma zadatek na ORŁA.
Ale PUKI CO, ni to wróbel (lub wg niego wrubel), ni to dzięcioł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 29.09.2011 22:04

Pani Alicja pisze,że otrzymała propozycje z kilku partii. Pewnie się tam w niej podkochują i tak ją oczarowali,że w końcu dała się wrobić w politykę. Widocznie Pawlak czarował najbardziej,że wybrała PSL.Bo jak to inaczej wytłumaczyć? Wyraźnie powołanie ma do śpiewania a nie do brudnej polityki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja wolę Panią Alicję jako śpiewaczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że Pani nie zasiada obok Wajdy, Karolaka, Pendereckiego. Nie będzie Pani zelżona przez polskich chamów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 29.09.2011 19:46

Czemuż się ta kobietka dziwi.Taka jest nasza osobowość,nas Polaków. Nie przetransformuje nas na Anglików czy Niemców.Co to za gadanie. A wszystko co kulturalne zawsze głównie z domu się wynosiło,potem ze szkoły.Kultura np.artystyczna zawsze była potrzebą elity.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.