Facebook Google+ Twitter

Węgry. Grzywna i więzienie sposobem na bezdomność

Od 1 grudnia obowiązują na Węgrzech przepisy, które umożliwiają karanie bezdomnych koczujących na ulicach. Inicjatorem zmiany prawa była partia Fidesz Victora Orbana, która ma większość w parlamencie.

 / Fot. uzo19/CC 3.0Osobom zatrzymanym "na gorącym uczynku" grozi grzywna w wysokości ok. 2 tys. złotych lub więzienie. Intencją wprowadzenia nowego prawa, było rozwiązanie przez rządzących problemu bezdomności.

Prawo ma działać tak, że osoba przyłapana na spaniu w miejscu publicznym otrzyma ostrzeżenie, za recydywę grożą jej wyżej wymienione sankcje.

"To jest charakterystyczne dla ideologii i reżimów, które w hierarchii wartości wyżej stawiają porządek niż wolność." - skomentował nowe prawo publicysta "Newsweeka", Piotr Bratkowski w jednym z komentarzy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 22.01.2012 14:00

nacjonalizm ma smutny koniec i taki wróże orbanowi juz doprowadził węgry do gospodarczego upadku w końcu węgrzy wywioza go na taczkach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba zmienię swoje inicjały na JEK, żeby mnie nikt nie mylił z niejakim JK. Mam w metryce na drugie Elżbieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JK
 • JK
 • 04.12.2011 19:55

Budapeszt w Polsce? - niewykluczone, jak tak dalej będą liberałowie rządzić jak rządzili przed Orbanem to możliwe że będzie to co na Węgrzech. Socjaliści rozwalili gospodarkę, jak obecnie wykańcza nas Platforma.

Orban teraz musi postawić gospodarkę na nogi ,by ludzie mogli godnie żyć.

Platforma niszczy Polskę podobnie jak socjaliści na Węgrzech:(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przypomina "przekoślawione" treści Marka Twaina, i pośmiali byśmy się dalej gdyby nie było prawdziwe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden wielki polityk polski, znany z tego, że dużo opowiada, ale za nic nie odpowiada, marzy o wprowadzeniu Budapesztu w Warszawie. Może pojedzie zobaczyc na własne oczy te reformy(nie mylić z elegancką nazwą damskich majtek) wyglądaja w praktyce.
Oczywiście polityk ten, żyjąc w ciepełku pamięta zapewne, że w PRLu żadnych bezdomnych (szczególnie na Zoliborzu)w żadnej gazecie nie było.
Tu, na prowincji w czasie zimy patrole MO albo pogotowie przywoziły znalezinych bezdomnych na izbę przyjeć do szpitala: tam byli myci, strzyżeni z kołtunów pełnych wszy, często odtruwani ale przedtem - odsypiali mrozy na materacu w korytarzu do całkowitego wytrzeźwienia. Agresywnych opiniował lekarz dyżurny. Chorych pacyfikowano medycznie i zabierano na oddział, zdrowych zabierała MO "na dołek".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 04.12.2011 17:06

Arkadiusz Gębka:

to wspaniały pomysł, zwłaszcza na mrozie, ponadto proponuję drogowskazy do śmietników, tych co jeszcze mają pracę i mieszkanie i bezpłatny podręcznik przetrwania w liberalnej dżungli

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 04.12.2011 16:20

To co robi Orban ze swoim społeczeństwem nie ma nic wspólnego z demokracją .Chce eliminować drastycznie bezdomność aby dbać o swój wizerunek. Skąd bezdomny weźmie taką kasę ? Lepiej już mu będzie w ciupie , będzie miał wikt i opierunek no i ciepło .Czy aby na pewno Polacy chcą takiego państwa jakie proponuje Kaczyński wzorem Orbana ? W Polsce bezdomny ma wszelaką pomoc jeśli tylko chce i za darmo. Orban wprowadził zamordyzm , doprowadził kraj do poziomu Grecji i woła do instytucji europejskich o pomoc. Rządzi 18 miesięcy i co nico ? Czy w Warszawie ma być Budapeszt ? jak mawiał klasyk pewnej partii .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 04.12.2011 14:45

a w wiezieniu cieplutko telewizja regularna karma nie to co na ulicy czy pod mostem albo w kanale

Komentarz został ukrytyrozwiń
Regina z Mielca
 • Regina z Mielca
 • 04.12.2011 13:48

@ Łukasz Brzezicki - a widzi pan inne wyjście ?? Dobrze że w ogóle jest taka możliwość!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.12.2011 13:45

...czyli wielki powrót prawicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.