Facebook Google+ Twitter

Węgry i północno-wschodnią Austrię paraliżują śnieżyce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 21:38

Pogarsza się również sytuacja na drogach Słowacji. W Dolnej Austrii i w Burgenlandzie śnieg pada już trzecią dobę. Silny wiatr tworzy zawieje i zamiecie śnieżne. Trasy tranzytowe są przejezdne, ale wiele lokalnych dróg zasypał śnieg.

Ponad 1500 pracowników Miejskiej Komunikacji i 200 pługów ruszyło do odśnieżania Wiednia. Na śliskich i zaśnieżonych drogach w Burgenlandzie doszło do kilkunastu wypadków drogowych. Sześć osób zostało rannych. Kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu.

Trudno jeździ się również w rejonie Zala na zachodzie Węgier. Tam 14 tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu. Energetycy mają trudności w usunięciu setek awarii, ponieważ linie energetyczne zostały uszkodzone przez drzewa, które padły pod naporem świeżego śniegu.

Na wschodzie Słowacji w Preszovie i Koszycach ogłoszono stan alarmowy. Doszło do wielu wypadków, nie działała komunikacja miejska. Ciężarówki blokują drogi tranzytowe w okolicach Nitry, Hlochovca, Preszova i Starej Lubovni oraz między Sencem a Bratysławą. Drogowcy apelują o ostrożność. Śnieg nadal pada. W Austrii i na Węgrzech opady śniegu mogą przechodzić w deszcz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.