Facebook Google+ Twitter

Węgry: Nowy lider socjalistów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 22:13

36-letni Attila Mesterhazy został wybrany jednogłośnie na nowego lidera rządzącej Węgierskiej Partii Socjalistycznej. Dotychczasowy szef klubu parlamentarnego socjalistów poprowadzi ich do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Decyzję kierownictwa partii musi zatwierdzić jeszcze 12 grudnia kongres socjalistów, ale Mesterhazy nie ma kontrkandydata. Mesterhazy będzie najmłodszym liderem w historii Węgierskiej Partii Socjalistycznej. Zastąpi na tym stanowisku obecną szefową socjalistów panią Ildiko Lendvay. Wybór niedoświadczonego, młodego polityka jest taktycznym kompromisem.

Według najnowszych sondaży przeprowadzonych przez agencję Median, w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych socjaliści z 16 procentami poparcia nie mają żadnych szans zwycięstwa z prawicowym Fideszem Viktora Orbana. Niedoświadczony polityk, o niewyraźnej osobowości, mógłby skupić na sobie całą odpowiedzialność z powyborczej porażki.

Mesterhazy nie miał kontrkandydatów. Premier tymczasowego rządu Gordon Bajnai nie jest członkiem Węgierskiej Partii Socjalistycznej, a były lider socjalistów, szef dyplomacji i eurokomisarz: 70-letni Laszlo Kovacz wycofał swoją kandydaturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.