Facebook Google+ Twitter

Węgry: Romska rodzina skazana na dożywocie za lincz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 22:34

Sąd apelacyjny w Debreczynie skazał na najwyższy wymiar kary członków romskiej rodziny, która w 2007 roku zlinczowała 44-letniego nauczyciela geografii Lajosa Szoegi. Do wydarzenia doszło w miejscowości Olaszliszka na północnym wschodzie Węgier. To jeden z najbardziej brutalnych incydentów w historii węgierskiego sądownictwa.

Lajos Szoegi uczył w szkole podstawowej w Tiszavasari w północno-wschodnich Węgrzech. 10 października 2007 roku, przejeżdżając samochodem przez miasteczko Olaszliszka, potrącił niechcący bocznym lusterkiem 11-letnią dziewczynkę, która nieoczekiwanie wybiegła na jezdnię. Dziecko uciekło, kiedy przerażony Szoegi zatrzymał samochód i usiłował zapytać dziewczynkę, czy nie została ranna. Wówczas do nauczyciela podbiegła rodzina dziecka. Oprawcy przewrócili swoją ofiarę na ziemię i tak długo kopali mężczyznę w brzuch i w głowę, dopóki nie skonał.

Potem wyciągnęli z auta dwie przestraszone córki nauczyciela, grożąc, że zostaną zgwałcone i zginą jak ich ojciec. Obie dziewczynki w wieku 5 i 14 lat uratowała jedna z Romek, która ukryła je w swoim domu.

29 maja bieżącego roku po trwającym dwa lata procesie, skazano ojca 11-letniej dziewczynki na dożywocie, a jej matkę i brata na 15 lat pozbawienia wolności.

Dziś sąd apelacyjny uznał, ze wszyscy troje otrzymają karę dożywotniego więzienia. Dwóch małoletnich braci dziewczynki zostało skazanych na 10 i 17 lat pobytu w zakładzie poprawczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.