Facebook Google+ Twitter

Węgry - strajk kolejarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 09:51

Węgierscy kolejarze (o północy) wznowili akcję strajkową. Niewykluczone, że międzynarodowe składy pociągów będą docierały jedynie do węgierskich granic.

Związkowcy domagają się 17- procentowych podwyżek płac oraz rekompensat finansowych w wysokości 1000 euro dla każdego zatrudnionego z tytułu prywatyzacji kolejowego transportu towarowego. Negocjacje z dyrekcją Węgierskich Kolei Państwowych(MAV) zostały przerwane i na razie nic nie wskazuje na ich kontynuację.

Dyrektor Kolei Istvan Heinczinger oświadczył, że "nie zamierza ustąpić w żadnym punkcie" i dodał, że żądania związkowców są nierealne. W tym roku węgierscy kolejarze podejmowali akcję strajkową już dwukrotnie i przerywali ją ze względu na liczne prośby podróżnych, którzy nie mogli podołać chaosowi na węgierskich kolejach.

Za każdym razem do strajku przystępowało około 80 procent kolejarzy. Strajk paraliżował komunikację kolejową w całym kraju. Zablokowane były główne dworce w Budapeszcie i dziesiątki małych stacji. Na Węgry nie wjeżdżały również pociągi międzynarodowe.

Również i teraz dyrekcja Węgierskich Kolei ostrzegła podróżnych przed możliwymi utrudnieniami. Składy międzynarodowe będą najprawdopodobniej docierały jedynie do węgierskich granic. Potem podróżni będą musieli przesiąść się na pociągi lokalne ale i te mogą zostać zablokowane na trasach przez strajkujących kolejarzy. Węgrzy nie zabezpieczają zastępczego transportu autobusowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.