Facebook Google+ Twitter

Węgry: Trwa strajk kolejarzy i pracowników lotniska Ferihegy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-15 23:00

Pasażerowie pociągów międzynarodowych, które przejeżdżają przez Węgry muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Kolejny dzień trwa strajk kolejarzy oraz pracowników międzynarodowego lotniska Ferihegy pod Budapesztem.

Bezterminowy strajk węgierskich kolejarzy, który rozpoczął się o północy z soboty na niedzielę objął już całe Węgry. W centralach kolejowych panuje chaos, nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji. Nie wiadomo czy pociągi, które odjechały zgodnie z rozkładem jazdy, nie utkną na trasie. Póki co wszystkie składy InterCity zostały odwołane. Zablokowane są dworce w miastach Miszkolc i Szeged. Budapeszt nie odprawia pociągów międzynarodowych do Berlina, Pragi i Bratysławy.

Międzynarodowe składy przejeżdżające przez Słowację docierają jedynie do przejścia granicznego w Szturovie. Wstrzymano również ruch na trasie z Koszyc do stolicy Węgier. Węgierscy związkowcy żądają 14-procentowych podwyżek i jednorazowych wypłat w wysokości 250 tysięcy forintów z tytułu rekompensat w związku z prywatyzacją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.