Facebook Google+ Twitter

Węgry. Viktor Orban chce rozprawić się z postkomunistami

Partia premiera Viktora Orbana złożyła w Sejmie uchwałę, atakującą dziedziczkę komunistycznej partii na Węgrzech - MSZP.

MSZP to węgierska partia socjalistyczna, dziedziczka komunistycznej partii - symbolu okupacji sowieckiej. Do Sejmu właśnie trafiła uchwała rządzącej partii potępiająca MSZP. "MSZP ma udział w odpowiedzialności o tyle, że jest dziedziczką MSZMP poprzez nadal trwające więzy osobowe, spadkobierczynią nielegalnie zgromadzonego majątku, jak i beneficjentką nielegalnych korzyści uzyskanych podczas dyktatury lub w okresie przejściowym do demokracji" - czytamy w dokumencie.

Według Orbana, Węgry do tej pory nie odcięły się od komunistycznej przeszłości i nie potępiły zbrodni totalitarnego systemu. Możemy do nich zaliczyć: zdławienie demokracji po II wojnie światowej, prześladowanie wrogów politycznych, inwigilacja obywateli, zadłużanie państwa. Ustawa powinna być bez problemów zaakceptowana, bowiem partia Orbana dysponuje 2/3 w Sejmie.

Źródło:
niezalezna.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 22.01.2012 14:10

jak długo można gadać banały o dekomunizacji przeciez to upłynęło 20 tak 20 lat niemcy dawno o tym zapomnieli i idą gospodarvzo jak burza a u nas ciagle wyciąga sie teczki manipuluje i cuda sie dzieja wałęsa bohatera narodowego przy pomocy IPN opluto a taki kaczynski jak nazwał go wałęsa harcerzyk tumani lud ....widać na węgrzech to samo bajzel itd zresztą te kraje najbardziej podatne sa na rządy despotyczne gdzie sie ciągle tłucze ten sam temat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 23.11.2011 21:14

socjalisci przez 8 lat niszczyli Wegry a od Orbana po roku wymaga sie nie wiadomo czego.Nagonka medialna na niego do zludzenia przypomina ataki na Kaczynskiego.Ta sama propaganda postkomunistyczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
 • Jan Ryba
 • 23.11.2011 15:17

>>>>>Komuchów trzeba dobić ,odsuwając ich od władzy.Inaczej nigdy nie będzie porządku w Polsce. Korupcja przekręty ,moralne dno --pod wodzą PO>>>>

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 23.11.2011 14:38

Temat zastępczy Orbana ! Po 20 miesiącach rządów Orbana [ wypisał Węgry z Międzynarodowego Funduszu Walutowego , Europejskiego Banku ] wraca do "Kanossy " bo gospodarka węgierska leży .To kolejny kraj po Grecji , Hiszpanii , Włoszech , który prosi struktury międzynarodowe o pomoc. Nastroje na Węgrzech wskazują na przedterminowe wybory .Ludzie mają dość dyktatury i populizmu tego polityka. W 2010 roku oszukał wyborców. Teraz puka do wszystkich drzwi o pomoc a na deser daje społeczeństwu odgrzewane kotlety z komunistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
 • BM
 • 23.11.2011 12:33

Jak ktoś niema pojęcia o gospodarce to się będzie zajmował takimi pierdołami jak Orban w normalnych krajach demokratycznych które przeszły transformacje już dawno o takich pierdołach jak jakas dekominizacja już dawno zapomiano ale jak się ma w kraju Orbanów lub Kaczńskich to trudno normalnie żyć

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 22.11.2011 20:43

Trzeba zrobić Lustrację i Dekomunizację wszystkich beż wyjątku. Najwięcej komunistów jest w SLD i PO. Oni tam czują się najlepiej, tam mają najlepszą glebę i pożywkę . Dlatego strach przed Lustracją i Dekomunizacją jest ogromny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
PISmak
 • PISmak
 • 22.11.2011 20:34

TERAZ POWINNA NASTĄPIĆ DEKOMUNIZACJA w partii PiS . 30 sekretarzy i podsekretarzy stanu w rządzie pana Kaczyńskiego to byli komuniści [ nazwiska i resorty dostępne w necie] . Dwóch czołowych pisowców Lipiński i Jasiński też członkowie PZPR . Zwolennicy PiS-u - porządki należy zaczynać od siebie . Pan Kryże wydawał wyroki na opozycjonistów lat 80-tych a u pana Ziobry był vice ministrem sprawiedliwości .........!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
 • Jan Ryba
 • 22.11.2011 20:18

Na bagnie nie da się budować prawdziwej demokracji - Lustracja i Dekomunizacja konieczna!

Potrzebne są solidne fundamenty; by kraj nasz prawidłowo się rozwijał!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 22.11.2011 20:10

Dekomunizacja oczyściła by z pseudoautorytetów i pseudonaukowców,moralnie scena polityczna była by czysta.
Zdrowa polityka - to zdrowe państwo ,i zdrowa demokracja. Solidne fundamenty umożliwiły by budować solidną i zdrową gospodarkę .

Kaci zostali by usunięci i osądzeni to im się należy, za całokształt krzywd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
głuszek albert
 • głuszek albert
 • 22.11.2011 18:49

nie rozumiem was , do czego miałaby służyć obecnie dekomunizacja ? czy nastąpiłby wyraźny wzrost gospodarczy , czy dług publiczny by zmalał , chyba nie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.