Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8513 miejsce

Węgry wygrały XXIII Turniej Piłkarski o Puchar "Syrenki"

Na stadionie sportowym w Kozienicach rozegrano finał XXIII Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar "Syrenki". Pewne zwycięstwo odnieśli Węgrzy, którzy pokonali Duńczyków 3:0.

Zwycięska reprezentacja Węgier po meczu / Fot. Mateusz PułkowskiTurniej o Puchar "Syrenki" jest jedną z najważniejszych, młodzieżowych imprez sportowych wpisanych do kalendarza UEFA. W tym roku Puchar organizowany przez PZPN rozgrywano na terenie południowego Mazowsza. Kilka stadionów gościło w sumie osiem reprezentacji: Białorusi, Norwegii, Węgier, Belgii, Czech, Danii, Ukrainy i Polski. Finał rozegrano na stadionie sportowym w Kozienicach.

Wybór Kozienic jako organizatora finału był nieprzypadkowy. Wybudowany tutaj nowoczesny, kameralny stadion o pojemności 5 tysięcy miejsc siedzących z zadaszoną jedną trybuną, spełnia bowiem wszelkie wymagania UEFA i IAAF dla piłki nożnej oraz lekkiej atletyki. Poza stadionem, obecność nowoczesnej, krytej pływalni (na której organizowane są co roku zawody z cyklu Grand Prix), pełnowymiarowej hali sportowej, boisk do piłki plażowej, a także terenów do kolarstwa MTB i licznych ścieżek rowerowych, pozwoliły Kozienicom wystartować w wyścigu o prawo goszczenia u siebie jednej z reprezentacji podczas rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie mistrzostw Europy w 2012 roku.

Tym razem obiekt przy ulicy Sportowej wypełnili jednak kibice piłki nożnej oraz liczne grono skautów z najlepszych klubów piłkarskich w Europie.

Tryumfujący Węgrzy z Pucharem "Syrenki" / Fot. Mateusz PułkowskiW finale Pucharu "Syrenki" spotkały się młodzieżowe (U-17) reprezentacje Węgier i Danii. Spotkanie miało dosyć jednostronny przebieg. Węgrzy od samego początku kontrolowali sytuację na boisku. Już na samym początku meczu prowadzenie Madziarom zapewnił Norbert Angyal. W czasie pierwszej połowy nad Kozienicami miało miejsce oberwanie chmury. Jednak przebywająca na wymianie w Polsce i sędziująca mecze Ekstraklasy trójka sędziowska z Japonii w składzie Yuichi Nishimura jako główny (uznawany za jednego z czołowych arbitrów na świecie, kandydujący do prowadzenia meczów MŚ 2010 w RPA, jest sędzią nr 1 w Japonii, prowadził m.in. w strefie azjatyckiej cztery mecze eliminacyjne do mistrzostw w RPA, a także spotkania o Puchar Narodów Afryki), oraz Toru Sagara i Takahiro Okano nie zdecydowała się na przerwanie meczu. W drugiej połowie nad stadionem zaświeciło słońce, a Węgrzy dopełnili formalności. Kolejne dwie bramki zdobyli Mate Skriba i Matias Magos. Polska, która już wcześniej odpadła po meczu z Węgrami z dalszej fazy turnieju, w swoim ostatnim spotkaniu pokonała Ukrainę 2:0, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Jerzy Engel wręcza puchar pokonanym Duńczykom / Fot. Mateusz PułkowskiBezpośrednio po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia zamknięcia Pucharu "Syrenki". Najlepsze drużyny oraz zawodnicy odebrali z rąk wiceprezesa PZPN Jerzego Engela, prezesa MZPN Zdzisława Łazarczyka oraz burmistrza Kozienic Tomasza Śmietanki puchary oraz liczne upominki. Najważniejsze trofeum, przechodni Puchar "Syrenki" przypadł oczywiście reprezentacji Węgier.

Kibice na stadionie w Kozienicach / Fot. Mateusz PułkowskiLicznie przybyli na tę imprezę kibice byli zadowoleni z organizacji i przebiegu finału. Wyrażali też powszechną nadzieję, że po niedawnym upadku klubu MKS Kozienice, już niedługo futbol z prawdziwego zdarzenia powróci na ul. Sportową. - To nie do pomyślenia, aby tak nowoczesny obiekt, goszczący tak fajną imprezę jak "Syrenka", na codzień marnował się. Kozienice odczuwają głód futbolu - mówił jeden z nich.

Być może sukces organizacyjny Pucharu "Syrenki" zmusi lokalne władze oraz licznych przedsiębiorców do refleksji i uświadomi im, że piłka nożna to naprawdę świetny sposób na promocję miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.