Facebook Google+ Twitter

Węgrzy wkurzeni na Polaków

Nawet przeciwnicy Premiera Orbana na Węgrzech, poczuli się urażeni postawą Premier Ewy Kopacz, krytykującą Premiera Węgier, wizytującego w Polsce.

 / Fot. z serwisu wiadomości 24Premier Ewa Kopacz 19.02.2015 podczas spotkania z Premierem Węgier wyraziła niezadowolenie, że Węgry kilka dni wcześniej, z ogromną otwartością przyjęły z wizytą przywódcę rosyjskiego Władimira Putina. Efektem spotkania Orban - Putin było podpisanie nowej umowy gazowej. Węgrzy będą płacić dzięki temu znacznie mniej za gaz niż Polacy. Możliwe, że to właśnie niezaradność polskich władz w pertraktacjach gazowych z Rosją, zestawiona z osiągnięciami Orbana wywołała irytację polskiej Premier, która prowadzi wobec Rosji nieracjonalną politykę potrząsania szabelką. Jeszcze do niedawna Platforma Obywatelska krytykowała za takie potrząsanie szabelką swojego przeciwnika politycznego, czyli Prawo i Sprawiedliwość.

Dziś Premier Kopacz krytykuje Węgry za układanie się z Rosją, dla robienia interesów gazowych. Pytanie, kiedy rząd Polski skrytykuje Francję za sprzedaż okrętów wojennych typu Minstral, a Niemcy za budowanie pod Moskwą wojskowego centrum szkoleniowego?

Jak by afrontów skierowanych przeciw Węgrom było mało, podczas pechowej wizyty przywódcy węgierskiego w Polsce, Jarosław Kaczyński, jako szef największej partii opozycyjnej, odmówił spotkania z premierem Węgier.

Można rzec, iż Premier Kopacz i Jarosław Kaczyński, ramię w ramię niszczą polską pozycję polityczną w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tylko, dlaczego Polska krytykuje Węgry za interesy z Rosją, a nie krytykuje Francji i Niemiec? Polska robi sobie wrogów takim zachowaniem, tym czasem Francja, Niemcy i Węgry robią interesy z Rosją. Potem się dziwimy czemu Polska gospodarka jest słaba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdania na temat pomocy militarnej Ukrainie i ewentualnych sankcji są w Unii Europejskiej coraz bardziej podzielone, nic więc dziwnego, że "bratanek" premier Victor Orban poczuł się nie komfortowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.