Facebook Google+ Twitter

Węgrzy wkurzeni na Polaków

Nawet przeciwnicy Premiera Orbana na Węgrzech, poczuli się urażeni postawą Premier Ewy Kopacz, krytykującą Premiera Węgier, wizytującego w Polsce.

 / Fot. z serwisu wiadomości 24Premier Ewa Kopacz 19.02.2015 podczas spotkania z Premierem Węgier wyraziła niezadowolenie, że Węgry kilka dni wcześniej, z ogromną otwartością przyjęły z wizytą przywódcę rosyjskiego Władimira Putina. Efektem spotkania Orban - Putin było podpisanie nowej umowy gazowej. Węgrzy będą płacić dzięki temu znacznie mniej za gaz niż Polacy. Możliwe, że to właśnie niezaradność polskich władz w pertraktacjach gazowych z Rosją, zestawiona z osiągnięciami Orbana wywołała irytację polskiej Premier, która prowadzi wobec Rosji nieracjonalną politykę potrząsania szabelką. Jeszcze do niedawna Platforma Obywatelska krytykowała za takie potrząsanie szabelką swojego przeciwnika politycznego, czyli Prawo i Sprawiedliwość.

Dziś Premier Kopacz krytykuje Węgry za układanie się z Rosją, dla robienia interesów gazowych. Pytanie, kiedy rząd Polski skrytykuje Francję za sprzedaż okrętów wojennych typu Minstral, a Niemcy za budowanie pod Moskwą wojskowego centrum szkoleniowego?

Jak by afrontów skierowanych przeciw Węgrom było mało, podczas pechowej wizyty przywódcy węgierskiego w Polsce, Jarosław Kaczyński, jako szef największej partii opozycyjnej, odmówił spotkania z premierem Węgier.

Można rzec, iż Premier Kopacz i Jarosław Kaczyński, ramię w ramię niszczą polską pozycję polityczną w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tylko, dlaczego Polska krytykuje Węgry za interesy z Rosją, a nie krytykuje Francji i Niemiec? Polska robi sobie wrogów takim zachowaniem, tym czasem Francja, Niemcy i Węgry robią interesy z Rosją. Potem się dziwimy czemu Polska gospodarka jest słaba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdania na temat pomocy militarnej Ukrainie i ewentualnych sankcji są w Unii Europejskiej coraz bardziej podzielone, nic więc dziwnego, że "bratanek" premier Victor Orban poczuł się nie komfortowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.