Facebook Google+ Twitter

Wehikuł czasu, czyli Thanks Jimi Festiwal 2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-21 17:30

Od ubiegłorocznej edycji TJF minęło już 7 miesięcy. Wróćmy zatem kilka miesięcy wstecz do maja roku 2010 i przypomnijmy to, będące już historią, wydarzenie.

Logo Thanka Jimi Festiwal 2010 / Fot. LogoJimi Hendrix - nazwisko tego wirtuoza gitary zna z pewnością każdy, kto choć raz miał
do czynienia z bluesem, muzyką, od której wszystko się zaczęło. Właśnie jemu poświęcony jest coroczny Thanks Jimi Festival, którego ostatnia, 7. już edycja, odbyła się tradycyjnie już we Wrocławiu. Dlaczego tam? Odpowiedź jest prosta - to właśnie ze stolicy Dolnego Śląska pochodzi wielu znakomitych polskich gitarzystów, jest ona również domem dla Leszka Cichońskiego, naczelnego dyrygenta całej gitarowej orkiestry.

Zaczynamy na Rynku...Przenieśmy się zatem kilka miesięcy wstecz - do maja roku 2010. Pierwszego dnia tegoż miesiąca około godziny 7:45 zameldowałem się na PKP w moim mieście - tym razem sam, gdyż kolega, z którym biłem rekord w 2009 roku, wybrał przygotowania do matury. Przed 10 byłem już na remontowanym dworcu PKP we Wrocławiu. Pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie - padał deszcz, było - co tu dużo mówić - po prostu paskudnie. Kiedy doszedłem na Rynek, ten jeszcze świecił pustkami. Przy scenie w rytm jednostajnie padającego deszczu prowadzone były jeszcze ostanie prace przygotowawcze ale na szczęście wkrótce nad Wrocław wróciło słońce i Rynek zaczął tętnić życiem.

Jako jeden z pierwszych odebrałem certyfikat i bilet na wieczorny koncert, który zapowiadał się naprawdę smakowicie - ale o szczegółach później. Po kilkudziesięciu minutach, które minęły na spacerowaniu po malowniczych, wrocławskich, staromiejskich uliczkach, ochrona zaczyna wpuszczać gitarzystów na wyznaczony dla nich barierkami teren. Krótki sprint od bramki i miejsce na podeście pod sceną zajęte. W porównaniu do zeszłego roku, gdzie z powodu gapiostwa zmuszony byłem siedzieć kilka godzin na bruku, było to niebo a ziemia. Ale wracajmy do tej edycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.