Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9451 miejsce

Wejdź do gry! Gra miejska na warszawskiej Pradze

W niedzielę 15 maja, mieliśmy możliwość poznać nieco bliżej warszawską Pragę i jej żydowskie korzenie, stanąć oko w oko z tajnym agentem i poszukać śladów dawnych czasów, uczestnicząc w miejskiej grze „Ajwaj” autorstwa Katarzyny Sawko.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła zapalonym graczom w odkrywaniu zaułków praskiej dzielnicy żydowskiej, gdyż zjawiło się aż siedem zespołów. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie do pięciu osób.

Gra ma swój scenariusz i zasady. W różnych zakątkach Pragi czekały na graczy niespodzianki i zadania do wykonania, ale uwaga, najpierw trzeba zidentyfikować agenta, który czeka
na graczy w określonym punkcie miasta, przekazuje im zadania do wykonania oraz je ocenia. Na widok agenta wypowiadano specjalne hasło po hebrajsku, on również szyfrem odpowiadał i dopiero po tej procedurze wyjawiał treść zadań. Każda drużyna ma kartę gry, gdzie zbiera pieczątki, punkty i podpisy agentów, na znak, że do nich dotarła. Drużyny oddawały swoje karty do konkretnej godziny na mecie – dziedzińcu dawnej fabryki Koneser. Spóźnienie skutkowało dyskwalifikacją.

Gry miejskie cieszą się wielką popularnością, gdyż w zabawie mogą wziąć udział zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny. Dlatego jest to świetny sposób spędzenia wolnego czasu i zacieśnienia relacji dla każdego z nas. To my stajemy się bohaterami, a otaczający nas świat - planszą gry. Poznajemy również historię naszej okolicy, miasta, o której często wcześniej w ogóle nie mieliśmy pojęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.