Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15667 miejsce

Wejdziesz do lasu - zapłacisz mandat lub trafisz do aresztu!

W stolicy wycieczka do lasu to akcja o podwyższonym stopniu ryzyka. Już dla 60 osób zakończyła się mandatami na łączną kwotę 6 tys. zł. Za wejście do lasu grozi nawet areszt! A wszystko z powodu zakazu wstępu, wprowadzonego przez Lasy Miejskie-Warszawa. Utrzymująca się niska wilgotność ściółki leśnej grozi bowiem pożarem.

http://www.lasymiejskie.waw.pl/ / Fot. screen"Z uwagi na utrzymujące się w ostatnim okresie wysokie temperatury powietrza, niską wilgotność ściółki leśnej i zagrożenie pożarowe lasów wydały decyzję o zakazie wstępu do lasów będących we władaniu m.st. Warszawa i położonych na terenie dzielnic: Bemowo, Bielany, Białołęka, Praga Południe, Targówek, Rembertów, Wesoła, Wawer, Wilanów, Ursynów" - czytamy w komunikacie Lasów Miejskich.

Pełną listę lasów miejskich znaleźć można tutaj.

Ci, którzy podejmą ryzyko i zdecydują się na spędzenie czasu na łonie natury muszą się liczyć, że spotkają na swojej drodze patrol policji lub straży leśnej, który jest zobowiązany w takiej sytuacji pouczyć o zakazie wstępu lub nałożyć mandat. Do dzisiaj nałożono już na terenie Warszawy ok. 60 mandatów na łączną kwotę 6000 zł. Dla osób usilnie łamiących zakaz czeka kara grzywny (do 500 złotych) lub aresztu.

- Zakaz objął również Kampinoski Park Narodowy - mówi Wiadomosciom24.pl, Grzegorz Kaczmarczyk, specjalista ds. lasów nadzorowanych.

Leśnicy i strażacy gaszą pożar lasu w okolicach Moczydła. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiWśród osób, które mogą wejść na teren lasów są tylko mieszkańcy, których jedyna droga do domu prowadzi przez las, lub pracownicy służb miejskich. Zakaz zostanie zniesiony po zwiększeniu się wilgotności ściółki w lesie.

Komunikaty o zniesieniu zakazu wstępu będą publikowane na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - http://www.warszawa.lasy.gov.pl/web/rdlp_warszawa.

Ciekawostką jest fakt, że zakaz wstępu nie obejmuje polan widokowych w Lesie Kabackim lub Lasku Bielańskim. Sam wypoczynek nie jest zabroniony i można tam przebywać, ale ze względu na ich położenie, blisko terenów leśnych, w czasie obowiązywania zakazu wstępu do lasu, nie można używać otwartego ognia, palić ognisk czy też grillować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.