Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2349 miejsce

Wejściówkę na pogrzeb prezydenta sprzedam. Tysiąc złotych sztuka

Specjalne, darmowe wejściówki na pogrzeb prezydenta rozeszły się w dwie godziny. Kwadrans później można było je kupić za tysiąc złotych. W sprzedaży pojawiły się także podrobione bilety.

Wejściówki do specjalnego sektora / Fot. Dawid SerafinWpisuję w wyszukiwarce "bilety na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego". Wyskakuje kilka ofert. Dzwonię do pierwszego rozmówcy. - Niestety, nie mam już biletów, rozeszły się od razu, ale niech pan zadzwoni za godzinę - mówi mi głos w telefonie. - A uważa pan to za uczciwe - pytam. - To cena za mój poświęcony czas - słyszę odpowiedź. Kiedy mówię, że jestem z prasy, w słuchawce słyszę przerywany sygnał. Rozmówca odłożył słuchawkę. Podobnie jest w drugim przypadku. Tutaj słyszę, że za bilet muszę zapłacić tysiąc złotych, ale jeśli wezmę komplet czterech biletów wtedy jeden będzie kosztować 800 złotych. - Wie pan taka promocja.

Szukam dalej. Okazja - 150 złotych za bilet. Pytam czy istnieje możliwość obniżenia ceny. Przecież to 300 proc. marży. Nie ma szans. - A wie pan, że łamie pan prawo? Rozmówca odkłada słuchawkę. Próbuję od drugiej strony. Sam zamieszczam ogłoszenie, w którym sugeruję, że mam do sprzedania wejściówki. Po kilkunastu minutach mam na skrzynce kilkanaście wiadomości mailowych. Prócz kilku zainteresowanych osób, jest kilka wiadomości z niewybrednymi wyzwiskami pod moim adresem.

 / Fot. GumtreeW sumie ceny wejściówek kształtują się od 150 - 1000 złotych za sztukę. Pojawiły się także, informację, że w obiegu są fałszywe wejściówki. - Zapewniam, że nie ma możliwości byśmy nie rozpoznali fałszywych biletów - mówi mi Izabela Helbin, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Co mogę powiedzieć, po prostu proszę nie kupować takich wejściówek z nieznanego źródła. To, co mieliśmy rozdaliśmy za darmo - dodaje Izabela Helbin.

A co na ten temat mówi prawo? Art. 133 ust. 1 Kodeksu Wykroczeń: "Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo, kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny". Problem polega jednak na tym, że jak podkreśla dyrektor Helbin, to nie są bilety. - Proszę nie używać takiego sformułowania. To jest pogrzeb, a my rozdaliśmy wejściówki, a nie bilety - mówi. W sumie do specjalnego sektora znajdującego się pod Bazyliką Mariacką rozdano 11 tysięcy wejściówek.

Czytaj także:

Prezydent Obama ani kanclerz Merkel nie przylecą do Krakowa
Sarkofag pary prezydenckiej już gotowy
Polacy żegnają parę prezydencką w Londynie
Czuwanie przy trumnach prezydenckich w archikatedrze
Kraków na kilkanaście godzin przed uroczystościami
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydencki_minister_zegnal_ofiary_katastrofy_powstrzymujac_134213.html
Kraków przygotowuje się do wizyty prezydenta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Hieny. Nic dodać, nic ująć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zarabiają na tragedii... Były jeszcze kondolencje za 30 zł http://di.com.pl/news/31095,1,0,Zloz_kondolencje_wyslij_SMS_czyli_zerowanie_na_katastrofie_prezydenckiego_samolotu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.04.2010 10:33

Wstyd i tylko hieny potrafią tak zrobić . :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niema czego komentować .
Detektywie munk kim ty jesteś? że możesz gardzić Polskim Narodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo chodziło mi o hipokryzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ohyda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BArtłomieju K. - o co chodzi z korzeniami? o forse? wynaleźli ja Fenicjanie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu o tym pisali http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7782957,Miasto_interweniuje__aukcje_z_wejsciowkami_znikaja.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak........a życie toczy się dalej .........Każdy ma jakiś interes.Wejściówki to mydlenie oczu ,aby nie spojrzeć na większe przekręty.
Pokoje hotelowe,kwiaty,znicze,flagi,przejazdy......oj życie.........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polaczki,zwykle Polaczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.