Wembley kolejny raz nie zostało zdobyte. Anglia - Polska 2:0

Polska zasłużenie przegrywa z reprezentacją Anglii 2:0. Bohaterem polskiej reprezentacji został Wojciech Szczęsny, który kilka razy ratował nasz zespół przed utratą goli.

93' Koniec meczu. Anglicy wygrywają z Polakami 2:0 i awansują do finałów Mistrzostw Świata z pierwszego miejsca. Mieliśmy kilka dogodnych okazji, niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Z drugiej strony, gdyby nie znakomita postawa Wojtka Szczęsnego ten mecz moglibyśmy przegrać nawet 7:0. Anglicy pokazali, że są poza naszym zasięgiem i to oni zasłuzenie wygrywają to spotkanie. Za uwagę dziękuje Paweł Kiliański.
92' Milner strzałem z dystansu starał sienas zaskoczyć, kolejny rzut rożny.
91' Anglicy chcą podwyższyć na 3:0. Rzut rożny.
90' Mecz potrwa o dwie minuty dłużej.
90' Na stadionie słychać zwycięskie śpiewy angielskich kibiców.
88' Mamy 2:0. Gerrard poradził sobie z trzema polskimi obroncami i umieszcza piłkę w siatce.
86' Boisko uposzcza Townsend, w jego miejsce Milner.
85' Zbyt głębokie dośrodkowanie Klicha, Hart bez trudu wyłapuje piłkę.
84' Polacy od kilku minut starają rozmontować się obronę rywali. Czy jesteśmy w stanie strzelić bramkę?
82' Sturridge opuszcza boisko, w jego miejsce Wilshere.
80' Żółta kartka dla Rooney'a i rzut wolny.
78' Dwie kolejne parady Szczesnego, on jest bohaterem polskiej drużyny.
76' Jędrzejczyk pozazdrościł kartki Lampardowi i on także zaikasował ją na swoje konto.
76' Żółta kartka dla Lamparda.
75' Adrian Mierzejewski opuszcza boisko, Piotr Zieliński wchodzi.
74' Polacy dobrze grają w obronie, nie dopuszczają do oddania strzału przez rywali.
72' Na trybunach Mazurek Dąbrowskiego.
70' Mamy zmianę w reprezentacji Anglii, Lampard wchodzi za Carrick'a
67' Jaka wspaniała parada Szczęsnego po strzale Rooney'a, po raz kolejny ratuję nasz zespół przed utrata bramki.
66' Jaki piękny doping polskich kibiców na stadionie Wembley. Czy my na pewno gramy w Anglii?
63' Townsend ponownie starał sie zagrozić polskiej bramce.
63' Trwa polski nalot na bramkę Anglików. Kiedy wreszczie zostanie ona zdobyta?
61' Na boisku pojawia się polski kibic, mamy przerwę w meczu.
60' Idealne podanie do Lewandowskiego, ten stanął sam na sam z Hart'em, niestety bramkarz reprezentacji Anglii wychodzi górą z tego pojedynku.
59' Gerrard uderza z dystansu, kilka metrów obok polskiej bramki.
57' Na trybunach słychać "Polska, Biało-czerwoni". Na stadionie ponad 20 tysięcy polskich kibiców.
55' Krychowiak wślizgiem wybija piłkę zaledwie... kilka centymetrów od polskiej bramki.
54' Gdyby Wojtkowiak zgrał piłkę pod polem karnym Anglików, Lewandowski miałby 100 procentową akcję na zdobycie gola. Niestety, gdyby...
51' Szczęsny z wielkim trudem wybija piłkę po strzale Cahill'a.
51' Jędrzejczyk ratuję przed utratą bramki wybijając ją nad poprzeczkę.
50' Welbeck oddaje strzał kilka metrów obok polskiej bramki.
48' Anglicy starają rozmontowac się polską obrone.
45' Polacy chcieli zaskoczyć Anglików. Najpierw strzal Klicha został zablokowany, następnie rzut rożny i ponownie Klich uderzeniem z "woleja" wysoko nad bramkę.
45' Rozpoczynamy drugą odsłonę meczu.
45' Mamy zmianę w składzie Polaków. Za Mariusza Lewandowskiego wskakuje Klich.
II Połowa

45' Koniec pierwszej połowy.
44' Gol dla Polaków, niestety sędzia pokazał spalonego. Egzekutorem był Sobota.
43' Gospodarze chcą rozstrzygnąć mecz w pierwszej połowie. Sturridge obok bramki po "główce".
41' Gol dla Anglików. Rooney po dośrodkowaniu Baines uderza głową i zdobywa siódmego gola dla Anglii w tych eliminacjach.
38' Trwa oblężenie polskiej bramki. Polacy nie mogą skonstruować akcji na połowie gospodarzy.
36' Szczęsny ratuje naszą reprezentację. Najpierw wyłuskał piłkę spod nóg Welbeck, a następnie sparował futbolówkę po strzale Gerrarda.
35' Sturridge uderza z dystansu na naszą bramkę, piłka ląduję kilka metrów obok.
33' Kolejny rzut wolny dla Anglików.
30' Anglicy napierają na bramkę Polaków. Heroiczna obrona ratuję nas przed utratą bramki.
27' Poprzeczka! Piłka po strzale naszych rywali ląduje na poprzeczce. Mamy sporo szczęścia!
25' Piłka po rzucie rożnym dla Anglików opuszcza boisko. Szczęsny wznawia gre.
23' Szybka kontra polskiej drużyny. Lewandowski stanął sam na sam z bramkarzem, piłka jednak minęła lewy słupek bramki. Dlaczego to nie wpadło?!
21' Piłka po rzucie wolnym minimalnie mija polska bramkę. Mamy dużo szczęścia.
20' Niestety, z tej akcji nic nie wyjdzie, Anglicy rozpoczynają od bramki.
19' Brutalny faul Smalling'a. Sędzia jest dla niego łaskawy, my mamy rzut wolny z dobrej odległości.
17' Polacy oddalają zagrożenie od swojej bramki.
16' Rzut wolny dla Anglików.
15' Polacy wybijają futbolówkę.
15' Rzut rożny dla Anglii.
14' Ahhh jaka akcja naszej drużyny! Niestety, Sobota uderza tylko w boczną siatkę bramki.
12' Błąd sędziów. Zamiast rzutu rożnego dla naszej reprezentacji, bramkarz gospodarzy wznawia gre.
10' Lewandowski strzałem z dystansu starał się zaskoczyć Hart'a.
9' Jędrzejczyk omal nie pokonał Szczęsnego. Na szczęście po jego ofiarnym wślizgu piłka opuszcza boisku.
7' Lewandowski holował piłkę ponad dwadzieścia metrów. Niestety, złe podanie do Błaszczykowskiego kończy akcję.
6' Gra toczy się przeważnie w środku boiska. Obie druzyny jak dotąd bez strzału na bramkę.
3' Anglicy próbują zbudować atak pozycyjny. Polacy skutecznie hamują ich zapędy.
1' Gospodarze rozpoczynają spotkanie.
I Połowa

0' Usłyszelismy hymny obu państw. Na stadionie powiewa biało-czerwona szachownica stworzona przez Polaków mieszkających w Anglii.
0' Na stadionie Wembley melduje się ok. 90 tys. kibiców. 1/5 stanowią Polacy.

Wczoraj obchodziliśmy 40. rocznicę słynnego meczu Anglia – Polska na Wembley. Gdyby nie stracone szanse na awans do Wembley / Fot. Matt Churchill (CC BY 2.0)Mistrzostw Świata w Brazylii, moglibyśmy emocjonować się spotkaniem jak za dawnych lat. Niestety, piłkarze zrobili nam psikusa i na Wembley zagramy wyłącznie o pietruszkę.

Anglia musi wygrać, żeby awansować do Mistrzostw Świata z pierwszego miejsca i nie zaprzątać sobie głowy barażami. Organizatorzy spodziewają się blisko 20 tysięcy polskich kibiców. Miejmy nadzieję, że podczas dzisiejszego spotkania Polacy pokażą przysłowiowego „pazura”.

Już teraz gorąco zapraszamy na relację "Na Żywo" z tego spotkania. Początek o godzinie 21:00.

Znamy składy obu zespołów.

Polska: Wojciech Szczęsny - Piotr Celeban, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Wojtkowiak - Mariusz Lewandowski, Grzegorz Krychowiak - Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski.

Anglia: Joe Hart - Chris Smalling, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines - Andros Townsend, Steven Gerrard, Michael Carrick, Danny Welbeck - Wayne Rooney - Daniel Sturridge.