Facebook Google+ Twitter

Wenderlich: O losie ustawy medialnej zdecyduje ustawa budżetowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 11:50

Projekt nowej ustawy medialnej ma trafić dzisiaj do Marszałka Sejmu. Jerzy Wenderlich jest przekonany, że ustawa zacznie obowiązywać od początku przyszłego roku. Jego zdaniem zdecydować o tym ma ustawa budżetowa na przyszły rok, która musi uwzględniać finansowanie mediów publicznych.

Jerzy Wenderlich podkreślił, że w większości zapisów projektu ustawy SLD i Platforma Obywatelska są ze sobą zgodne i wspólnie biorą odpowiedzialność za ustawę. Dodał jednak, że dopracowania wymaga jeszcze pomysł finansowania mediów publicznych z pieniędzy budżetowych.

Wyjaśnił, że jest zgoda na to, aby dysponentem tych pieniędzy była Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ale ustawa wymaga jeszcze pracy, aby uniknąć ryzyka związanego z możliwością sterowania mediami publicznymi przez polityków.

Projekt zakłada likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego i powołanie instytucji licencji programowej. Media publiczne mają być finansowane z Funduszu Zadań Publicznych, którego środki będą pochodziły z budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Przewiduje też powołanie nowej, siedmioosobowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz powołanie 16 regionalnych spółek telewizyjnych, które zostaną utworzone na bazie dotychczasowych oddziałów terenowych TVP. Regionalne spółki radiowe i telewizyjne mają mieć jednoosobowe zarządy i trzyosobowe rady nadzorcze.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.