Facebook Google+ Twitter

Wenezuela czeka na Snowdena. Prezydent kraju zaproponował mu azyl

„Edward Snowden będzie żył u nas bez prześladowań amerykańskiego imperium” - ogłosił prezydent Wenezueli, który przyznał azyl Amerykaninowi, tkwiącemu od kilku dni na lotnisku Szeremietiewo.

 / Fot. papSnowden nie musi już żenić się dla obywatelstwa rosyjskiego, ani czekać na azyl w Polsce. Do końca życia będzie gwiazdą - samotnym bohaterem, który zdemaskował szpiegowskie poczynania USA. Następca Hugo Chaveza, Nicolas Maduro, już zbija polityczny kapitał na historii Snowdena.

Przedstawia go swojemu narodowi jako młodego bohatera, który ujawnił prawdę o szpiegostwach USA. W przemówieniu do narodu nawiązał także do rewelacji na temat podsłuchów w siedzibach UE i skrytykował Europejczyków - "kolonię USA", którzy boją się zająć konkretne stanowisko.

Co prawda nie wiadomo, czy Snowden z oferty skorzysta, bo z propozycją azylu wyszła też Nikaragua. Daniel Ortega oświadczył, że jest gotowy udzielić Snowdenowi azylu, jeśli tylko "pozwolą na to okoliczności", cokolwiek to znaczy. Tak czy inaczej, jego tułaczka zbliża się do końca.

Snowden prosi o azyl. Sikorski wyklucza: Polska i USA są sojusznikami

Były pracownik amerykańskiego wywiadu, będący persona non grata dla większości krajów, dla sojuszników: Wenezueli i Nikaragui jest łakomym kąskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.