Facebook Google+ Twitter

Wenezuelscy policjanci zabili córkę chilijskiego konsula

19-letnia Karen Berendique, córka Fernando Berendique - konsula Chile w Wenezueli, zginęła od kul wenezuelskich policjantów w Maracaibo. 12 osób zostało aresztowanych.

W piątkowy wieczór 16 marca pickup, którym kierował 28-letni syn konsula - Fernando Berendique jr. nie zatrzymał się do „rutynowej kontroli policyjnej”.

Policjanci nie budzą zaufania podróżującego razem z kolegą rodzeństwa – wyglądają na członków gangu, który okrada podróżnych. Ponieważ kierujący pojazdem, zamiast się zatrzymać, przyspiesza, policjanci otwierają ogień. Trzy kule trafiają jadącą samochodem dziewczynę, co zmusza kierowcę do zatrzymania się - podaje Corriere.

Zrozpaczony ojciec, konsul Fernando Berendique, wyjaśniał po fakcie dziennikarzowi lokalnej gazety „Panorama”, że uzbrojone osoby na poboczu drogi nie wyglądały na policjantów.

Komisarz Policji José Humberto Ramírez zadecydował o aresztowaniu 12 funkcjonariuszy oddziału dochodzeniowego. Rząd Wenezueli złożył rodzinie najszczersze kondolencje w specjalnej nocie.

Jednak w Wenezueli pod rządami Hugo Chaveza, prezydenta Wenezueli od 1999 roku, terror, porwania, zabójstwa i rozboje są na porządku dziennym. Niedawno uprowadzono Ambasadora Meksyku w Wenezueli wraz z żoną, jednak zostali oni uwolnieni po kilku godzinach. A także sam konsul Chile w listopadzie 2011 roku był ofiarą nieudanego porwania, w którym został ranny. Według nieoficjalnych statystyk, za rządów Chaveza miało już miejsce co najmniej 19 tysięcy zabójstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.