Facebook Google+ Twitter

Wenta oficjalnie zakończył pracę z kadrą. Wleklak i Waszkiewicz poprowadzą szczypiornistów w starciu z Litwą

Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak poprowadzą w najbliższym czasie reprezentację Polski piłkarzy ręcznych. Taką decyzję podjął związek, przyjmując jednocześnie dymisję Bogdana Wenty.

Bogdan Wenta / Fot. Steindy/Creative Commons 3.0Decyzję przekazano w trakcie konferencji prasowej.Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce przychylił się do stanowiska trenera i przyjął jego rezygnację. Bogdan Wenta na stałe zapisał się w historii polskiej piłki ręcznej. W trakcie jego pracy na stanowisku trenera męskiej reprezentacji, drużyna narodowa powróciła do grona najlepszych zespołów świata, wielokrotnie dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i emocji - powiedział prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki

Podczas konferencji, szef związku stwierdził, że bardzo zależy mu na tym, aby Bogdan Wenta pozostał w strukturach polskiego "szczypiorniaka", bez względu na funkcję, jaką miałby sprawować. Nikt w Polsce nie posiada takiego doświadczenia, jak Bogdan Wenta, aby ten rozwój kontynuować. Kraśnicki dodał również, że nie było prowadzonych rozmów z Bogdanem Wentą o ewentualnym poprowadzeniu przez niego kadry jeszcze w spotkaniach z Litwą.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni związek ogłosi konkurs na nowego szkoleniowca. Do tego czasu rolę tę pełnić będą byli współpracownicy Wenty: Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak. Jednak jak stwierdził sam prezes, dwójka szkoleniowców potrzebuje jeszcze czasu do namysłu.

W trakcie zebrania zdecydowano o sposobie pożegnania Wenty. Związkowcy zorganizują galę pożegnalną dla jednego z najwybitniejszych polski trenerów ostatnich lat.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.