Facebook Google+ Twitter

Wernisaż autorskiej wystawy fotografii "Mój Port" Macieja Mrozika

Wystawa jest pokłosiem pleneru fotograficznego, który miał miejsce w porcie szczecińskim w ubiegłym roku. Część eksponowanych prac stanowiła projekt na obronie pracy dyplomowej na wydziale fotografii.

stf / Fot. STFPrezentowane fotografię są próbą przedstawienia infrastruktury portowej w sposób emocjonalny, ożywiony. To co na co dzień jest martwe, nie budzące żadnych emocji w fotografii Macieja Mrozika przybiera nową formę, zamieniając bezduszne obiekty w obrazy pełne zadumy i uczuć. Zniszczone budynki portowe, urządzenia, dźwigi zaczynają żyć wywołując emocję, zmuszając widza do zadumy i zatrzymania się w biegu codzienności.
Jego fotografię udowadniają, że potencjał emocjonalny można odnaleźć nie tylko w fotografii ludzi czy zwierząt, że emocje są wszędzie, nie tylko w chwytliwych reportażach z miejsc klęsk czy wojen. Udowadniają, że piękno można odnaleźć w czymś co na co dzień w żaden sposób nie kojarzy się z estetyką.
Maciej Mrozik z wykształcenia socjolog i fotograf do tej pory bardzo rzadko prezentujący swoje prace postanowił wyjść ze swoją twórczością do szerszego grona odbiorców przedstawiając swój indywidualny sposób postrzegania świata.
Jego pracę pozbawione są komercyjnego wątku wywołującego natychmiastowy zachwyt, a jednocześnie są bardzo przystępne w odbiorze dla ludzi niezwiązanych ze sztuką.
Aktualna wystawa jest zapowiedzią następnych prezentacji jego twórczości.
Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lipca 2013 roku o godzinie 18.00 Galerii Parter Rektoratu Szczecińskiego Uniwersytetu, al. Papieża Jana Pawła II 22a

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.