Facebook Google+ Twitter

Wernisaż Jolanty Śnieżko - Kobieta i Anioły

Doskonałą okazją do bliższego poznania artystki z Wilna i jej dzieł, do rozmowy na temat współpracy polsko-litewskiej, stanie się w piątek 20 listopada o godz. 17, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, wernisaż Jolanty Śnieżko.

Jolanta Śnieżko, Liza / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoJolanta Śnieżko, Kobieta 4 / Fot. nadesłane przez R. MieczkowskiegoOrganizowana w Galerii Mazowieckiej wystawa należy do cyklu Młode malarstwo Litwy, jej tematem jest Kobieta. Artystka - Jolanta Śnieżko - urodziła w Wilnie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w tym mieście. Pani Jolanta uzyskała dyplom w zakresie witrażu, równolegle wiele czasu poświęca malarstwu sztalugowemu. Należy do Związku Artystów Malarzy Litwy. Od 1998 roku na swym koncie ma 15 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad 50 prezentacjach zbiorowych, m. in. na Litwie, Łotwie, w Polsce, we Francji.

"- Kobieta maluje kobietę. Z portretów dam, osadzonych nie tyle w dzisiejszej rzeczywistości, co w nieprzemijającej metaforze piękna, marzeń i oczekiwań, przebija zaduma, a czasami wręcz nostalgia. Nietrudno tu znaleźć echa secesji, z przywołaniem nastrojów Klimta - z jego złoceniami, co dodaje obrazom "salonowej" niemalże elegancji i lekkiej, nienatrętnej dekoracyjności. Ileż ciepła w spojrzeniach pań, przedstawionych w otoczce takiej scenerii przebija z obrazów!" - mówi o dziełach Jolanty Śnieżko Romuald Mieczkowski, organizator i kurator wystawy.

Jolanta Śnieżko, Kobieta 1 / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoJolanta Śnieżko, Kobieta 2 / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoJednak damy nie tylko patrzą na nas wnikliwie, nie tylko pogrążają się w swoim wewnętrznym świecie, mają przecież inne zajęcia - na co dzień i od święta. W ich artystycznym uzupełnieniu artystce przychodzą z pomocą... Anioły. Skromnie, także jeśli chodzi o wymiary płócien, przedstawione w odrębnym cyklu - niczym wykwintne cytaty - dopełniają ów świat. Świat kobiet, które od wieków wykonują czynności bardzo ważne, choć czasem prozaiczne: gotują, sprzątają, podlewają kwiaty, karmią zwierzęta, opowiadają dzieciom bajki, ale także tańczą i śpiewają. Kobiety i Anioły łączy troska o to, by świat był lepszy i piękniejszy.
----------------------------

Wystawa czynna: od 21 listopada do 15 grudnia, pn.- sob., godz.
8.00 - 17.00
GALERIA MAZOWIECKA
Warszawa, ul. Elektoralna 12,
Ekspozycja Plac Bankowy 3/5 (hol główny)
tel. 022 586 42 10


Jolanta Śnieżko, Anioł 1 / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoJolanta Śnieżko, Anioł 3 / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoJolanta Śnieżko, Anioł 2 / Fot. nadesłana przez R. MieczkowskiegoWybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Tak pięknej wystawy nie mogę przegapić! Dobrze,że jest czynna aż do 15 grudnia :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 17:27

Jolanto, Pani Redaktor, Twoje opisy są fantastyczne, jestem zauroczony! Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

KTOś usunął mój komentarz !
hahahaha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.11.2009 22:20

Właśnie, Jolanta jest znakomita, też daje *10

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.11.2009 22:02

i naga kobieta na koniu też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.11.2009 21:55

to jest piękne, naprawdę piękne. Czy w przyrodzie jest coś piękniejszego jak motyl i kobieta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepiękne portrety, przykuwają uwagę swoja subtelnością i wyrafinowaniem 5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachwyciłam się Kobietą 1; piękno, subtelność - wyrafinowana kompozycja!
Joli gwiazdki za przedstawienie interesującej artystki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...lepszy i piękniejszy...i jeszcze wciąż pracują nad tym, by mężczyźni dostrzegli ile w tej przestrzeni jest miejsca dla nich, porzucili żądzę władzy i zechcieli istnieć, tak po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.