Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14263 miejsce

Wernisaż Kamy Trojak w sopockim Sanatorium

18 sierpnia br. w Sanatorium w Sopocie przy ul. Grunwaldzkiej odbył się kolejny już, tym razem pod patronatem Wiadomości24.pl, wernisaż fotograficzny Kamy Trojak.

Robert Dombrowski i Kama Trojak w Sanatorium Sopot / Fot. Patrycja Jewsienia18 sierpnia 2009 roku w Sanatorium w Sopocie przy ul. Grunwaldzkiej odbył się kolejny już wernisaż fotograficzny Kamy Trojak zatytułowany „The Colors”. Patronat nad wystawą objął burmistrz Malborka, a organizatorami wystawy, która potrwa do 18 września, są: Polish American Youth, TwoAngels - Robert Dombrowski i Sanatorium Sopot.

Na uroczystość otwarcia, którą prowadził Robert Dombrowski, przybyły osoby ze świata biznesu, kultury i sztuki. Artystka została obdarowana wielkim koszem 100 czerwonych róż, a przybyli na wernisaż goście mogli delektować się czerwonym winem i przygotowanym poczęstunkiem.

Sanatorium Cafe w Sopocie to miejsce, które zna całe Trójmiasto, to miejsce również znane artystom z całej Polski. Spotykają się tam nie tylko malarze, rzeźbiarze czy poeci, przychodzą tam licznie biznesmeni i turyści, którzy w miłej atmosferze, kuszeni zapachami, delektują się mistrzowską kuchnią.

Kama Trojak jest osobą bardzo skromną i życzliwą. To kobieta, która wiele lat szukała swojej pasji poprzez muzykę, rysunek i malarstwo, aż w końcu zatrzymała się na fotografii. Kama to artystka związana od wielu lat z Powiatowym Ogniskiem Plastycznym w Malborku, gdzie uczyła się malować i rysować pod okiem wspaniałego artysty malarza Jerzego Krempa. Natomiast warsztat muzyczny w klasie fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej doskonaliła pod okiem pani Teresy Boguckiej.

Na sopockiej wystawie obecna również była mama artystki Wiesława Trojak, która związana jest od wielu lat ze światem artystycznym Malborka. Pani Wiesława również maluje i rysuje, specjalizuje się głównie w pastelach. Pochwalić również trzeba przybyłą i wspierającą w wystawach 14-letnią córkę Kamy - Patrycję Jewsienia, która w zeszłym roku była laureatką
"Złotej Palety". Nagroda ta jest przyznawana za całokształt pracy i osiągnięć w Powiatowym Ognisku Plastycznym, wręcza ją dyrektor MDK.

O pracach artystki bardzo ciepło wypowiadał się dr Paweł Soroka, poeta - członek Związku Literatów Polskich, działacz społeczny, ale przede wszystkim koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego z siedzibą w Warszawie. Zachwycony pracami Kamy Trojak i ich przekazem fotograficznym zaproponował współpracę w powstającym kolejnym tomiku wierszy Jego autorstwa.

Wystawa promowana była również przez portal Młody Malbork, Talent Club, XGala.org i lokalną prasę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

magda hebel
  • magda hebel
  • 23.10.2010 21:06

GLATUJĘ JESTEM DUNA CIEBIE I PATRYCJI Z CIOCI WIESI Z OBRAZÓW I KAMY FOTOGRAFOWANIE PATRYCI OBRAZÓW JA MYŚLĘ ŻE PARYCJA JEST WIELKĄ ARTYSKĄ JAK CIOCIA WIESIA ŻE MA TALENT DO MALOWANIA I RYSOWANIA U PATRYCJI NA PRAWDĘ DUMNA JESTEM ŻE ZBIERARZ NAGRODDY I STARAŻ SIE KAM ŁANIE ROBIŻRZ ZDIĘCIA JA TEŻ CHCĘ OD CIEBIE ZOSTAĆ POTPIS POZDRAWIAMY JA I MAMA GLATRUJEMY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strone odwiedzilam. Rzeczywiście, gustowna i mistrzowska ręka fotografa.
Krótko powiem. Pięknie!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prace autorki oczywiście można jeszcze zobaczyć w Sopockim Sanatorium na trwającej do 19 września wystawie,
Prace dostępne są również na całorocznej wystawie w Sopockim Sanatorium Inspiracje,
Zapraszamy do odwiedzenia również strony Kamy Trojak www.kamatrojak.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.