Facebook Google+ Twitter

Wernisaż Małgorzaty Senator we wrocławskim klubie Firlej

Fotografia uliczna fascynuje również młodsze pokolenie fotografów. Świat pokazany w obiektywie Małgorzaty Senator został zamrożony w czarno-białych, tajemniczych kadrach.

Autorka wystawy w rozmowie z sympatykiem fotografii ulicznej. / Fot. Emi SobońW środę 23 marca w znanym wrocławskim klubie Firlej odbył się interesujący wernisaż. Młoda fotografka, studentka dziennikarstwa Małgorzata Senator pokazała, jak widzi świat w swoim obiektywie. Frekwencja była duża, a przedział wiekowy sympatyków jej fotografii zawierał się w przedziale 7-70 lat.

Czytaj też: ''Wypełniając puste pola''. Wystawa Jerzego Ludwińskiego w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej

Fotografie cieszyły się dużym uznaniem. / Fot. Emi SobońMałgorzata zamyka w swych kadrach niedopowiedzenia, kontrasty, tempo życia codziennego. Szczególnym obiektem fotograficznym są dla niej ludzie starsi; przez swoje obrazy pokazuje jaką "odrębną społecznością" są we współczesnym świecie. Dostrzega różnice międzypokoleniowe i zagubienie osób starszych w pędzącej rzeczywistości i ich bezradność w trudach dnia codziennego.

Sympatycy fotografii Małgorzaty Santor to osoby niemal w każdym wieku. / Fot. Emi Soboń- Fotografią zajmuję się od roku - mówi młoda fotografka. - Zafascynowała mnie naturalność ludzi, którzy przenikając przez zgiełk szarej rzeczywistości wyrażają swe radości i smutki na ulicach zatłoczonego miasta. Im dłużej fotografuję, tym bardziej to, co wydawało mi się do tej pory znajome, staje się zagadką, której tajemnicę próbuję rozwikłać.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPani Małgorzata odkrywa swoje kadry na ulicach zatłoczonego miasta. / Fot. Emi SobońFotografie wyrażone są w czerni i bieli - bo tak Małgorzata widzi swoje miasto, otaczających ją ludzi i klimat codzienności.

Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2011.
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, www.korelacjafoto.info

Czerń i biel podkreśla tajemniczy charakter prac. Serdecznie zachęcam do obejrzenia wystawy. / Fot. Emi Soboń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobra relacja. Czy te linki wciśnięte w treść na etapie moderacji denerwują tylko mnie? Przecież one nic wspólnego z artykułem nie mają, a tylko zakłócają odbiór. Czyż nie powinny się ewentualnie pojawiać w panelu "Powiązane materiały"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.03.2011 09:42

To moje klimaty więc wybiorę się na wystawę, dziękuję za artykuł , 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.