Facebook Google+ Twitter

wernisaż Piotra Saula

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-08 12:17

piątek, 11 października, godzina 19:00, Galeria DNA (Sky Tower I piętro)

Przyglądając się pracom wrocławskiego artysty Piotra Saula ma się wrażenie jakbyśmy przyglądali się scenom nierzeczywistym. Nierealne postaci, feria barw i wyraźna kreska zwodzą na manowce oko pobieżnego widza. Dopiero uważne „czytanie” tych prac odkrywa zaskakującą prawdę. Prawdę, którą będzie można poznać już w piątek 11 października podczas wystawy prac Piotra Saula.
Piotr Saul (urodzony w 1986 roku), ukończył wrocławskie ASP i określa się mianem multiartysty, chociaż jak sam podkreśla, jego droga artystyczna zawęża się znacząco w kierunku sztuk wizualnych. Jeszcze niedawno na równi zajmował się tańcem, beatboxem (członek zespołu „Me, myself and I”) i graffiti. Dziś dużo więcej czasu spędza przed płótnem, na które, nierzadko przy pomocy farb olejnych, przelewa całą codzienność.
Saul tworzy współczesne sceny rodzajowe. Nie są to już jednak prace w stylu „Lekcja muzyki”, a dużo bardziej nam bliżsi „Żule spod sklepu”. Nieprzyzwyczajone do street artu oko „wykształconego” widza, często naigrywa się z tego języka. Z języka, który bardziej niż z teorii kolorów Goethego czerpie z graffiti i kreskówek. Artysta wychowany na popkulturze wczesnych lat 90-tych, tworzy prace nieobce stylistycznie współczesnemu odbiorcy.
Feeria barw i swoiste horror vacui nęcą współczesnego widza językiem, który doskonale zna. Saul jest bardzo świadom roli popkultury i jej wpływu na nasze preferencje wizualne. Świadomość tę wykorzystuje nie tylko w swoich obrazach. Rzeźby Saula nie powstają z marmuru, a są kompilacją zabawek ze znanych wszystkim Kinder Niespodzianek. Niespodziewanie materiał rzeźbiarski staje się czynnikiem oswajającym i przybliżającym dzieło sztuki przeciętnemu konsumentowi popkultury.
Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19:00 przed Galerią DNA, specjalnie na tę okazję przygotowaną, przez samego artystę, niespodzianką.

Galeria DNA
Sky Tower I piętro
ul. Powstańców Śląskich  95
50-115 Wrocław
tel. 71 797 80 78
www.dnagallery.pl
(Galeria DNA)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.