Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27902 miejsce

Wernisaż Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Pułtusku

- Wspieranie ludzi niepełnosprawnych, budowanie dla nich warunków do rozwoju, motywujących do podejmowania wysiłku w pracy nad sobą, pokazywanie pozytywnych wzorów osobowych ludzi niepełnosprawnych - to zadania pułtuskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Mówiła o nich 20 października Beata Jóźwiak na Wernisażu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Gospodarzem spotkania była pani Beata Jóźwiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku. W swym wystąpieniu prowadząca wskazała Prace zaprezentowane na przeglądzie / Fot. Jerzy Jastrzębskiprzyczyny, dla których organizuje się przegląd sztuki osób niepełnosprawnych w powiecie pułtuskim. Na pierwszym miejscu umieściła, oprócz czynników terapeutycznych, motywujące, czysto artystyczne i poznawcze.

- Naszym zadaniem - wyjaśniała dyrektor PCPR, jest wspieranie ludzi niepełnosprawnych, budowanie dla nich szczególnych okoliczności, warunków do rozwoju, motywujących do podejmowania wysiłku do pracy nad sobą. Jednym z elementów tych działań jest pokazywanie pozytywnych wzorów osobowych ludzi niepełnosprawnych, którzy odnieśli sukces życiowy -dodała dyrektor PCPR.

Ludzi sukcesu powiat pułtuski wykreował wielu. Widać to było na bogatej w różnorodne techniki, przepełnionej kolorami wystawie dzieł niepełnosprawnych Występ zespołu Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach / Fot. Jerzy Jastrzębskitwórców. Swoje prace na tym przeglądzie zaprezentowali uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz z Pułtuska, mieszkańcy DPS w Obrytem i DPS W Ołdakach oraz uczestnicy ŚDS w Pułtusku.

Obok prac gospodarzy zamieszczono prace gości tegorocznego przeglądu
twórczości : Marka Kraussa, uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Prace uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie wykonane przy współpracy pana Marka Kraussa / Fot. Jerzy Jastrzębskiul. Jagiellońska 69 w Legionowie, których artysta na warsztatach malarskich uczy sztuki Art-brut. Swoje prace zaprezentował też Mieczysław Krzymowski, artysta współpracujący z „Warszawskim Nikiforem”.

- Pan Marek Krauss - mówiła dyrektor SOSW w Pułtusku, Aldona Iniarska, jest człowiekiem sukcesu. Odnosi sukcesy nie tylko na polu artystycznym, ale też świetnie potrafi promować swoje osiągnięcia. Nie ustaje w wysiłkach, aby ciągle się rozwijać. Jest to człowiek, który ciężko pracuje nad sobą, nad swoim warsztatem artystycznym. Prowadzi nieustającą walkę ze swoją Dyrektor SOSW im.Anny Karłowicz pani Aldona Iniarska z gośćmi z Legionowa / Fot. Jerzy Jastrzębskiniepełnosprawnością i ją wygrywa. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Pana Marka i jego uczniów, osoby z nim współpracujące jako pozytywnych bohaterów naszym podopiecznym - podkreśliła pani Aldona Iniarska.

Gościom z Legionowa bardzo podobały się występy sceniczne uczestników wernisażu. Piosenki pełne radości, skecze przesiąknięte humorem. Zachwyciły i poruszyły występy zespołu „Gwiazdy Cygańskie” pod artystycznym przewodnictwem Don Wasyla Szmidta.

- Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko tego co tu zobaczyliśmy i dotknęliśmy Zespól "Gwiazdy Cygańskie"pod przewodnictwem Don Vasyla Schmidta / Fot. Jerzy Jastrzębski- zwierzała się pani Ewa Górecka, nauczycielka i opiekun Warsztatów Malarskich z Legionowa, ale zachwyciła nas troska władz powiatu o osoby niepełnosprawne. To ogromne zainteresowanie przekłada się na wytężona pracę terapeutyczną, której efektem są dokonania osób niepełnosprawnych nie tylko w dziedzinie sztuki, ale i poza nią - dodała.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.