Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17222 miejsce

Wernisaż w Galerii PWSZ w Sanoku

W galerii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku 1 marca o godz. 18 odbył się wernisaż prac nauczycieli akademickich Zakładu Edukacji Plastycznej Instytutu Edukacji Artystycznej PWSZ w Sanoku

  

Piotr BiałogłowiczPrzestrzeń Galerii (budynek „D” uczelni) wypełniają prace malarskie, grafiki, rysunki oraz rzeźby: Stanisława Białogłowicza, Marii Góreckiej, Stanisława Góreckiego, Doroty Jajko-Sankowskiej, Antoniego Nikla, Jarosława Sankowskiego, Marii Szczepkowskiej-Szul, Jan Szczepana Szczepkowskiego, Joanny Światłowskiej, Agnieszki Tuleji, Krzysztofa Woźniaka i Sabiny Wydry.


Dr Cezary Woźniak charakteryzując wystawę stwierdził, iż jej wartością jest różnorodność stylistyczna, od figuracji do abstrakcji, także różnorodność temperamentów, postaw estetycznych, stosowanych technik artystycznych, co daje w efekcie interesującą prezentację sztuki, który obywa się bez jakiegoś wyraźnego klucza.


Piotr Białogłowicz

Podczas wernisażu, który odbył się 1 marca, przy szczelnie wypełnionej sali Galerii, pierwszy zabrał głos prof. Stanisław Górecki. Podziękował za opiekę i wsparcie udzielane przez władze uczelni artystycznym kierunkom studiów.

 


Uroczystego otwarcia Galerii dokonała rektor, kolejnym mówcą był dr Cezary Woźniak, który wygłosił wykład pt. „ Sens sztuki” , traktujący o historycznych uwarunkowaniach rozumienia sztuki i jej ponadczasowym sensie.

 

Ostatnim punktem uroczystego otwarcia Galerii był koncert klasycznej muzyki gitarowej w wykonaniu studentów Zakładu Edukacji Muzycznej. Przy jej dźwiękach zgromadzeni goście oglądali wystawione w Galerii prace.


Na wernisaż przybyło spore grono studentów i wielbicieli sztuki. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i uczelnianych.

Piotr Białogłowicz

Sanocka uczelnia w niedługim czasie dorobiła się kolejnego, nowego budynku („D” – dawna: „Łaźnia” ). Pieczę nad Galerią PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku objął Zakład Edukacji Plastycznej.

Wraz z otwarciem Galerii Sanok wzbogacił się o nowe miejsce, nową przestrzeń artystyczną, w której będzie pokazywana sztuka, przede wszystkim akademicka, choć nie tylko zawężona do twórczości pedagogów i studentów sanockiej uczelni.

Dzięki temu miejscu, młode pokolenie artystów, będzie miało większą możliwość prezentowania swoich dokonań artystycznych. Pozwoli to na aktywizację życia artystycznego nie tylko w Sanoku, ale również na obszarze całego Podkarpacia.


Osobom zaangażowanym w działalność Galerii życzę wielu sukcesów!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Witam. Dzięki wielkie za dobre słowa. Z całą pewnością dalej będę pisał o Sanoku, w tym szczególnie o jej PWSZ. Jeśli chodzi o sanockie portale, to polecam esanok.pl, miasto.sanok.pl, sanok 24.pl, isanok.pl, sanok.tv (portal sanocki) i portal miejski sanok.pl - w jakiejkolwiek kolejności. Pozdrawiam serdecznie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Plus za wiadomości lokalne :) Po przeczytaniu Twojego tekstu weszłam na stronę oficjalną miasta, które pamiętam jak przez mgłę. Niestety, w zakładce "Sanok - brama w Bieszczady" wyświetliły się jedynie nieczytelne krzaczki. Pozostaje mi więc nadzieję, że Ty coś napiszesz o Sanoku. Zachęcam :) I nie zapomnij o zdjęciach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.