Facebook Google+ Twitter

Wernisaż w galerii "Sękowa"

Galeria "Sękowa" w Woli Sękowej koło Sanoka zdobywa sobie coraz większe uznanie nie tylko w w artystycznym środowisku Podkarpacia.

Wola Sękowa zasłynęła z instalacji Eksodus - rzeźb 140 artystów z kraju i zagranicy.
Galeria "Sękowa" w Woli Sękowej przy Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego, została otwarta w kwietniu 2006 roku.W tle Piotr Woroniec / Fot. Zdzisław Kwasek Kierownictwo galerii objął znany artysta rzeźbiarz Piotr Woroniec. Galeria postawiła sobie za zadanie prezentowanie prac artystów z Polski i zagranicy, a także dzieł słuchaczy i absolwentów Uniwersytetu Ludowego. W galerii "Sękowa" prace swoje prezentowali: Piotr Woroniec, Barbara Florek - mistrzyni i artystka tkactwa, Ryszard Kryński - artysta malarz.

Prace Ryszarda Kryńskiego / Fot. Piotr Woroniec W miniony piątek zaprezentowali się tu bracia bliźniacy, rocznik 1951 - Wojciech i Marian Pażuchowie, mistrzowie i artyści rzeźby oraz malarstwa, absolwenci i wykładowcy ULRA w Woli Sękowej. Obaj pochodzą z Nowego Sącza. Bracia Marian (z lewej) i Wojciech Pażuchowie. / Fot. Zdzisław Kwasek O swoich pracach Wojciech mówi: " Pochodzimy z regionu Karpat, tu żyjemy, dlatego czujemy sie związani duchowo z tym regionem, przyroda, jego pięknem, ludźmi i sztuką" . Marian uzupełnia: " Nawiązujemy do najlepszych tradycji sztuki Karpat i związanych z tym regionem wierzeń, obyczajów, zabaw, pracy i jego piękna, które chcemy wypowiadać rzeźbą w drewnie i w malarstwie".

Wojciech ukończył Instytut Sztuk Pięknych na UMCS w Lublinie. Obaj są współzałożycielami Klubu Twórców Nieprofesjonalnych w Nowym Sączu. Bracia biorą udział w konkursach i plenerach artystycznych, ich prace są ozdobą wielu kościołów, znajdują sie w muzeach i zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. W pracach Wojciecha prezentowanych w galerii "Sękowa" przewija się też wątek indiański, którego jest miłośnikiem. W twórczości braci widać swobodę posługiwania się dłutem i pędzlem. Prace są nacechowane realizmem, wynikającym z obserwacji otaczającej rzeczywistości. Uczestnicy wernisażu  / Fot. Zdzisław KwasekMotywy indiańskie / Fot. Zdzisław KwasekObyczaje góralskie / Fot. Zdzisław KwasekM. Pażucha Tematyka sakralna. / Fot. Zdzisław KwasekChata / Fot. Zdzisław KwasekWojciech Pażucha, Rzeźba - Żyd / Fot. Zdzisław Kwasek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.