Facebook Google+ Twitter

Wernisaż wystawy "W labiryncie między"

Zapraszam na wernisaż wystawy BEAty Pflanz - "W labiryncie między", 10 listopada o 16.30 do Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA Zamek Książ. Kuratorem wystawy jest Bogna Błażewicz. Wystawa trwa do 6 stycznia 2013 roku.

zaproszenie na wystawę. / Fot. BWA Zamek KsiążW labiryncie między...

Tyle jest zależności... Tyle dróg i sposobów: można skręcić, zawrócić, iść, podskoczyć, przeskoczyć, jednocześnie robiąc to w różnym tempie. Sposób w jaki moją codzienną drogę pokonuję, przenoszę na wszystko to, co wydarza się w mojej pracowni. Pomiędzy mną a płótnem, pomiędzy moją ręką a kartką, folią... Między moją pierwszą i ostatnią myślą.

Mam poczucie, że to się kiedyś zaczęło i że obecnie nawet trudno mi jest zweryfikować, kiedy to było, i że to jest takie swoiste perpetum mobile, i że trwa ciągle i ciągle... Aż do końca.

Tymczasem staram się zatrzymać wszystko to, co jest, a co trudno ujarzmić słowami, co prościej przelać na płótno, czy papier, co staje się na przykład kolejnymi warstwami koloru. Warstwa wnika w poprzednią warstwę, z każdą kolejną wzbogacają się znaczenia, tworzy się kolejny korytarz Labiryntu.
I nawet nie wiem, czy stąd jest jakieś wyjście? Ale czy ja stąd chcę wyjść? Nie oglądam się za siebie. Po prostu idę. Odkrywam, że pomiędzy błękitem, a czerwienią dzieje się coś ważnego...

Kiedy przenikam czerń staję oko w oko z czerwienią. Dlaczego? Odpowiedź fizycznie czuję, kiedy skóra mi cierpnie od ilości znaczeń, które mnie niemal bombardują, kiedy w nią wchodzę...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Noworoczna niespodzianka - moja wystawa pozostanie o dwa tygodnie dłużej w Ksiażu, do 20 stycznia:) zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

film tV o wystawie http://www.youtube.com/watch?v=pGHzHi9SNXk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam na 166 obrazów - co nie jest takie codzienne w naszej rzeczywistości. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.