Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25901 miejsce

Weronika postanawia umrzeć - ekranizacja bestsellerowej powieści Paulo Coelho

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-27 20:24

Już 2 października do polskich kin trafi film nakręcony na podstawie książki "Weronika postanawia umrzeć", autorstwa jednego z najbardziej uwielbianych pisarzy naszych czasów.

 / Fot. plakat filmuPowiem szczerze, że gdy zobaczyłem, iż już niebawem na ekranach kin pojawi się ten film, bardzo się ucieszyłem. Cenię Paulo Coelho za jego powieści, szczególnie za "Alchemika" - pierwszą książkę tego autora, którą miałem okazję przeczytać.

Książka "Weronika postanawia umrzeć" powstała w 1998 roku, natomiast w Polce wydana została w roku 2000. Opowiada ona o tytułowej Weronice, która ma w życiu wszystko: pracę, pieniądze, jednak nie ma jednego i to najważniejszego: poczucia sensu życia. Dlatego postanawia umrzeć. Próbuje popełnić samobójstwo, ale lekarzom udaje się ją uratować. Dwa tygodnie później dziewczyna budzi się ze śpiączki. Okazuje się, że jej serce doznało nieodwracalnego uszczerbku. Weronice pozostało już bardzo mało czasu i zaczyna patrzeć na rzeczywistość jak nigdy przedtem.

W filmie w rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Sarah Michelle Gellar, znana przede wszystkim chyba z amerykańskiego serialu "Buffy - postrach wampirów".

Pozostaje nam tylko poczekać jeszcze kilka dni i wtedy przekonamy się, czy film okaże się równie dobry jak książka.

Trailer filmu:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.