Facebook Google+ Twitter

Wesoła trójka, czyli znowu o kotach

Kotów ci u mnie dostatek. Właściwie moje wysiłki polegające na uratowaniu młodego pokolenia z działek wystawione są na ciężką próbę...

Przedstawicielka wesołej trójki, rezydującej w mojej łazience / Fot. Ewa ŁazowskaDzięki nawiązaniu współpracy z fundacją "Kocia Mama" zaistniała szansa, że kolejna trójka młodych futrzaków z działek znajdzie swoje domy. Jednak by owa szansa zamieniła się w konkret, kociaki muszą odbyć kwarantannę w moim domu. I aktualnie odbywają. Parametry powierzchniowe mojego mieszkania są dość nikłe. Musiałam zatem kociakom udostępnić... łazienkę. Jutro mija tydzień od kiedy mój "pokój kąpielowy" został zamieniony w "rezydencję" dla dwóch tygrysic i jednej panienki w białych "stringach".

Jak mnie poinformowała prezeska fundacji "Kocia Mama" - owa wesoła i strasznie rozrabiająca trójka na adopcję będzie musiała poczekać w kolejce. Termin przekazania kociaków odwleka się znowu na czas nieokreślony.

A tym czasem coraz więcej uwagi i starania muszę poświęcać ślepemu kociakowi, który mimo swojego kalectwa wykazuje nadzwyczajną aktywność życiową. Jednym słowem - chciałaś, babo, ratować koty, to masz za swoje. Należę jednak do osób, które tak łatwo się nie poddają, bo jak głosi naczelne hasło mojego życia - "Nie takie bryły przed nami były!", choć momentami zastanawiam się, czy hasło to nie jest jednak w swej treści z lekka przesadzone.

W chwilach zwątpienia polegającego na zadawaniu sobie pytań - czy warto futrzakom aż tak się poświęcać - idę do łazienki i przyglądam się wyczynom baraszkującej trójki wesołych kotów. I wtedy odpowiadam sobie na nurtujące pytania: - Warto. Z pewnością warto, bo każdy kot jest arcydziełem...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

To, Jadziu, jest ta pierwsza trójka z działek, przekazana do dobre ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu: Nic straconego z tym schroniskiem :) Ja tam mogę tylko ubolewać, że nie jesteśmy z Twoją córką we dwie. Póki co, zapraszam do złożenia wizyty "Kociej Mamie" http:wwww.kociamama.pl?wisienek,1830

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo...nie mam słów. Dobrze, że nie jesteście we dwie z moją córką - powstałoby największe kocie schronisko w Polsce. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma lekko... Wesoła trójka małych rozrabiaków dziś miała być przekazana do tymczasowego domu do czasu znalezienia im nowych właścicieli. Wczorajsza wizyta z kociakami w lecznicy plany te pokrzyżowała. Koty wymagają dalszego leczenia. Następny tydzień mam z głowy.:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serce mi się kroi - Pani Aniu. Moja gromada wysyła mu wielkie Miauuuu. Niech chociaż nie cierpi zbyt mocno. Ma Pani rację. Człowiek się przywiązuje do zwierzaczków choć z skórę nieźle czasem załażą. Ślepotka nie odstępuje mnie ani na krok i pomrukuje choć głosik ma jeszcze bardzo słaby. Pozdrawiam - Pani Aniu. Jest Pani bardzo dzielna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo u Pani w łazience kocia rezydencja u mnie w sypialni hospicjum. Czarnuś już nie wyjdzie ani z choroby ani na podwórko. Jednak jest na tyle silny, że mowy nie ma o uśpieniu. Nie wyobrażam sobie w tej chwili czegoś takiego, gdy on do mnie mówi miau, patrzy w oczy i ładuje się na kolana, aby trochę pomruczeć. A wracając do maluchów, oj ciężko będzie się z nimi rozstać. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to już, Inko, od wczesnego dzieciństwa. Na przedstawieniu lalkowym pt. "Sambo i lew" płakałam rzewnymi łzami nad losem lwa, któremu działa się krzywda. Potem był film "Powrót Lassie" . Też szlochałam jak bóbr. Czyli można powiedzieć, że miłość do zwierząt zaszczepili mi rodzice i tak już zostało. ;) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2010 16:46

Ewuniu, jakim jesteś człowiekiem poznałam po twoim stosunku do tych futrzaków :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, Piotrze. :) Choć ja osobiście na relaks nie mogę sobie pozwolić. Ta kocia zgraja (3 + 3 + 1 = 7) wysysa ze mnie ostatnie soki. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, przy Tobie jest trochę relaksu. Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.