Facebook Google+ Twitter

„Wesołe Miasteczka”. Rewelacyjna płyta zespołu Persona Non Grata

Persona Non Grata, jarociński zespół punkrockowy, który dzięki ogromnej determinacji i odwadze udowodnił, iż pomimo wielu przeciwstawień losu oraz wielokrotnych rozłamów w zespole, można zaistnieć na polskim i nie tylko, rynku muzycznym.

Trochę o zespole...

Na początku lat 90., założyciel i wokalista zespołu, starał się zaistnieć na lokalnej scenie muzycznej z przeróżnym skutkiem. Swój pierwszy koncert dla większej publiczności odbył w roku 1996 jako członek zespołu WRB77. Niestety, kapela po zagraniu jednego koncertu więcej na scenie nie zagościła. Jednak Dominik (pseudonim-Armia) nie poddał się i w siedem lat później założył kolejny band - ”Rules”, który narobił odrobinę szumu na rynku muzycznym. Jednak kapeli szczęścia i tym razem zabrakło. Po rozpadzie zespołu Armia dał sobie czas na przemyślenia oraz wyciągnięcie wniosków z wcześniejszych błędów. Jakiś czas później, z zupełnie świeżym spojrzeniem i zupełnie nowymi pomysłami, tworzy kapelę Persona Non Grata.

Pierwszy skład zespołu to: Armia-wokal, Radek-wokal, Patryk-gitara, Romek-bas oraz Bartek-perkusja. Pomimo ciągłej zmiany składu, zespół nagrał pierwsze demo pt. ”Historia prawdziwa”. Od czerwca 2005 r. w zespole pozostał jedynie Dominik, który i tym razem nie dał za wygraną. Wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami z zespołu „Za Zu Zi”, wystąpił na jednym z jarocińskich festiwali punkrockowych. We wrześniu 2005 r. nastąpiła kolejna zmiana zespołu. W nowym składzie powstało drugie demo pt. ”Poezja ulic”. W kwietniu 2007 r. (w międzyczasie kolejna zmiana składu), Persona Non Grata, zarejestrowała cztery utwory, które we wrześniu 2007 r. pojawiły się w składance „Street Rockers vol.1”. Od 2007 r. zespołowi powodziło się całkiem dobrze i w lipcu 2008 r. zarejestrowali w studiu „Rapido” swoją pierwszą studyjną płytę w składzie: Armia-wokal, Glista-gitara, Rusek-bas, Ptasznik-perkusja.

Skład ten pozostał niezmienny aż do grudnia 2008 roku, kiedy na bas wszedł Biały w zastępstwie za Ruska, a na drugą gitarę powrócił Patryk - gitarzysta z pierwszego składu kapeli. W 2009 roku zespół po raz kolejny opuszcza Patryk. W kwietniu 2009 r nakładem Oldschool rec. ukazał się album: „Brudnych ulic smak”, który pokazuje wielką klasę zespołu. W lipcu 2009 r. po kolejnej zmianie składu, zespół zaliczył rewelacyjny występ na „Jarocin Festiwal 2009”, po raz kolejny udowadniając swój ogromny talent i niewątpliwą upartość w realizacji zamierzonych celów. W maju 2010 r. zespół zarejestrował cztery kawałki na promo op, zapowiadającego nową płytę. Ep-ka swoją premierę odbyła w sierpniu 2010r ,a wydawcą został łódzki „Irokez”. Po jej wydaniu, zespół rozpoczął przygotowania do nagrania drugiego albumu. W sierpniu 2012 r. pojawia się kolejna niesamowita płyta pt. „Wesołe Miasteczka”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.