Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29673 miejsce

Wesołe życie emerytki

Emerytura aż 800 zł i co dalej? Praca opiekunki w Niemczech - trzy miesiące w zamknięciu, z trzygodzinnym wyjściem raz w tygodniu. Wracam do kraju z pełnym portfelem i zaczyna się życie klienta pierwszej kategorii. Kto powie, że życie emerytki jest nudne?

Rozwód, emerytura, zamiana mieszkania, córka wymagająca dotacji (szkoła!). Tego już za wiele. Co dalej robić? Goraczkowo zaczęłam szukać zatrudnienia w internecie (bo w biurze pośrednictwa pracy byłam bez szans). Zastanawiałam się jak napisać CV? Kto przyjmie do pracy 56-letnią kobietę bez zawodu, tylko z maturą i bez znajomosci języka.

Nagle patrzę, jest coś dla mnie! Atrakcyny zarobek, praca bez specjalnych wymagań. "Zatrudnię opiekunki do osob starszych i chorych", w Niemczech. Wyciągnęłam z szuflady stary dyplom Czerwonego Krzyża, który uprawnia mnie do opieki nad ludźmi chorymi i starszymi. Zrobiłam go kiedyś, dawno temu mając na celu wyjazd do Stanow Zjednoczonych... ale to inna historia.W każdym bądź razie teraz jak znalazł.

Problemem był brak znajomosci języka niemieckiego, uratował mnie przypadek. W najmniej spodziewanym momencie zadzwonił telefon informujacy mnie o natychmiastowej konieczności wyjazdu do pracy. Pełna obaw, z sercem na ramieniu i zaciśniętymi zębami i łzami w oczach wsiadłam do autobusu.

Praca okazała się całkiem znośna. Braki językowe szybko nadrabiam ucząc się tylko tych zwrotow, które są mi potrzebne w pracy. Prawdziwym problemem jest tęsknota, samotność, brak bezpośredniego kontaktu z rodziną i znajomymi. Nauczyłam się wyciszać. Na stres mam wypróbowany sposób - myślenie o pełnym portfelu i radości z powrotu do domu. Pracuję już prawie dwa lata (w cyklu trzy miesiace praca, jeden miesiac urlop. W trakcie pracy, przez 24 godziny na dobę, muszę być dyspozycyjna, raz w tygodniu mogę wyjść na trzy godziny).

Cały ten czas dla jednej rodziny, gdzie naprawdę czuję się potrzebna, doceniona, no i najwazniejsze - dobrze wynagrodzona. Zastanawiam się tylko co bedzie dalej, kiedy zabraknie mi sił i zdrowia? Wesołe jest życie polskiej emerytki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

I za debiut:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za odwagę

Komentarz został ukrytyrozwiń

art300 - i do takich prac pojdą "wczesniejsze emerytki" o ktore tak troskliwie zabiegaja panowie zwiazkowcy. Bo emerytura wczesniejsza - to emerytura mnejsza! Sama jestem ofiara takiego przywileju z racji szkodliwosci pracy.
Tylko - kto to wytłumaczy bojownikom z Sierpnia 80?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod przymusem zbierana składka, a potem zakaz pracy pod rygorem odbioru świadczenia.
I to się nazywa wolność podobno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku - mam to juz za soba i bardzo mi nie w smak, że juz nie mogę dorobic do emerytury.
Takie emerytury, takie zycie.

Waciu - bo na 3 godziny raz w tygodniu ktos z rodziny "poświeca się" żeby siedziec z upierdliwa staruszką.
Doceniaja i płacą; a w zasadzie placi sama podopieczna (ze swojej renty) i socjal. Wystarcza na wszystko.
Tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niech córka zarabia sama na studia, w dziesiejszych czasach to norma

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2008 12:37

(+) Czasami naprawde zastanawiam sie, czy tesknie za Polska. Opisana przez Ciebie sytuacja uraga, moim zdaniem, ludzkiej godnosci. To nieslychane, by osoba w Twoim wieku byla zmuszona do wyjazdu z kraju po to tylko, aby przezyc. Calodobowo do dyspozycji, prawdopodobnie za 400-500 Euro miesiecznie, plus wyzywienie i mieszkanie... Krew mi sie gotuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam cię, ale dlaczego tylko trzy godziny wolne w tygodniu? Tego nie zrekompensują żadne pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy zabraknie Ci sil i zdrowia, bedziesz siedziec w domu przy komputerze. Ale troche sil sobie zostaw. Przedadza sie jak bedziesz juz na "emeryturze po pracy na emeryturze". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.