Facebook Google+ Twitter

Wesoło gdowka

Współautorzy: Barbara Podgórska

Już 9 października w Operze Śląskiej w Bytomiu obejrzymy „Wesołą wdówkę” Franza Lehára. Tym razem po śląsku.

http://makula.pl/index2.phpTomasz Białek / Fot. Agencja Artystyczna MakulaDzień wcześniej spektakl zostanie pokazany premierowo na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, rodzinnym mieście Mariana Makuli, autora współczesnego libretta. To nie pierwsze zmagania znanego artysty kabaretowego, felietonisty i publicysty, autora tekstów piosenek, aktora filmowego, z wielką twórczością. Ogromnym uznaniem i oglądalnością cieszyły się „Pomsta” - śląska wersja fredrowskiej „Zemsty” i „Zolyty” według „Ożenku” Gogola.

Jolanta Kremer i Michał Musioł / Fot. Agencja Artystyczna Makula- Operetka jest osadzona w śląskim środowisku piłkarskim - zdradza zamysł Marian Makula. - Opowiada historię wdowy po czołowym piłkarzu i działaczu Bundesligi. Po śmierci męża wraca ona po latach, w przededniu Mistrzostw Europy 2012, w swoje rodzinne strony, na Śląsk, z zamiarem znalezienia nowego męża i wsparcia majątkiem którejś z miejscowych drużyn piłkarskich. Akurat jubileusz 90-lecia obchodzi zasłużony klub „Zryw” Czarny Las, któremu jednak grozi bankructwo i degradacja do niższej ligi. Wdowa trafia na uroczystości jubileuszowe, a prezes klubu wraz z zagranicznym trenerem Benhałerem stają na głowie, aby dobrać się do majątku „gdowki”.

Naira Ayzavan / Fot. Agencja Artystyczna MakulaW obsadzie przewidziano grupę artystów Teatru Muzycznego z Gliwic. Reżyserią widowiska zajął się zdolny aktor młodego pokolenia - Tomasz Białek, grający zarazem rolę Benhałera (w oryginale hrabia Daniło Daniłowicz). Jego dublerem będzie Michał Musioł. Jolanta Kremer zamiennie z Nairą Ayzavan wcieli się w postać rolę Wdowy. Żonę prezesa klubu grać będzie Anna Jakiesz na zmianę z Moniką Rajewską. Wiesław Gawałek zagra przemiennie z Andrzejem Lipskim prezesa Alojzego Latę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chętnie się wybiore na to przedstawienie.
Czuję, że to będzie świetne.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Mistrza Makuli za podjęcie kolejnego wezwania, a także dla aktorów, gdyż ślonsko godka, to wcale nie "bułka z masłem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.