Facebook Google+ Twitter

Wesołowski: nowa fotografia młodego pokolenia

Wystawa "Zagubione, znalezione" otwarta! W Galerii 65 już od dziś można podziwiać prace Artura Wesołowskiego, jedneo z najbardziej liczących się młodych fotografików mody w Polsce, który odkrywa swoje nowe oblicze.

Dotychczas znany głownie jako fotografik magazynów takich jak Elle, Marie Claire, Glamour, Viva, Twój Styl, Uroda i Pani, odkrywający piękno świata mody i artysta realizujący wiele kampanii reklamowych, dziś ukazuje swoją własną intymność. Jeszcze niedawno Wesołowski mówił: – Nie wiem, czy przepycham w tych 'komercyjnych' pismach coś mojego. Ale z odbioru wynika, że są to zdjęcia rozpoznawane, że jest tam moja wrażliwość, choć były robione w konwencji danego pisma.

Czy zmęczony już komercyjną pracą na zlecenie wziętych czasopism, chciał przekazać swoim odbiorcom coś w 100% swojego?

W galerii na Bema możemy obejrzeć prace bardzo osobiste, przedstawiające pejzaże miejskie, uchwycone impresyjnym okiem artysty. Jednakże "pejzaż" Wesołowskiego w tym cyklu nabiera głębszego znaczenia.
Fotografie te to swoiste obrazy wewnętrzne. Każda z nich to zapis działalności człowieka. Tym bardziej ciekawy, że brakuje w nim jego fizycznej istoty.

Tematem cyklu stają się więc jeansowe spodnie leżące na łóżku, które pewnie ktoś przed chwilą tam położył, mirabelki na betonie, które ktoś wcześniej pewnie strącił z drzewa, czy napisy na szybie, które ktoś pewnie kiedyś wyrył. Są to prace bardzo oszczędne w środkach, tajemnicze, klimatyczne, intrygujące. Odkrywają moc barwy i poczucie trwania przestrzeni.

Znajdziemy tu martwe natury, urzekające prostotą kompozycji, oraz krajobrazy, uwydatniające szczegółowość przekazu. Śledząc całą serię zdjęć, można odnieść wrażenie, że to zapis percepcji, wspomnień człowieka, który odnotowuje w swej pamięci to, co podświadomie w niej, mimo woli, pozostało.

Cykl bardzo intymnych zdjęć Artura Wesołowskiego dostępny będzie jeszcze do 17 lutego 2007 roku w Galerii 65, przy ul. Bema 65/8 w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://serwisy.gazeta.pl/czasopisma/51,42475,1853984.html?i=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.