Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9464 miejsce

Wesołych Świąt! Czyli życzenia od ciotki Pleciugi

Nie będę ukrywać. Życzenia świąteczne zawsze wprawiają mnie w stan zakłopotania. Uważam bowiem, że dobre życzenia należą się naszym bliźnim przez cały rok, a nie tylko od święta.

 / Fot. rys. Ewa Łazowska Zwyczaj składania życzeń świątecznych podobno ma moc magiczną. I może właśnie dlatego tak chętnie obdarowujemy się wzajemnie dobrymi życzeniami właśnie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Zwyczaj piękny, choć między Bogiem a prawdą, czasami z prawdziwymi intencjami składających te życzenia bliźnim ma niewiele wspólnego. Po przykłady nie trzeba daleko sięgać. Ot, choćby taki: Sąsiad z parteru sprawił sobie i rodzinie tuż przed świętami wielki, plazmowy telewizor. Oczywiście, targanie do domu tak pokaźnego pakunku nie zostało niezauważone przez sąsiada z pierwszego piętra. Panowie sąsiedzi nie lubią się na co dzień, ale spotkanie ich przy wejściu do klatki schodowej w momencie wnoszenia supersprzętu przez jednego z nich jest oczywiście okazją do złożenia świątecznych życzeń.

Sąsiada z pierwszego piętra widok plazmowego telewizora przyprawia o nerwowe drgawki, ale przecież nie wypada życzeń świątecznych nie złożyć. Pada więc sakramentalne "Wesołych Świąt!", a w głębi duszy: "Życzę ci, sąsiedzie, by ten telewizor zepsuł ci się natychmiast po zainstalowaniu"!

Oczywiście, ta scenka rodzajowa została przeze mnie wymyślona, bo przecież rzeczywistość jest taka, że sąsiad z pierwszego piętra cieszy się jak dziecko, iż sąsiad z parteru ma nowy, plazmowy telewizor. W związku z tym
jego życzenia świąteczne są szczere, życzliwe i z głębi serca płynące.

Ale ja właściwie nie o tym. Tak się składa, że wszystkich dziennikarzy obywatelskich, a także licznie odwiedzających Wiadomości 24 internautów wprost uwielbiam, więc i moje życzenia świąteczne są szczere i pozbawione jakichkolwiek podtekstów. Wesołych Świąt! Niech Wam się wiedzie jak najlepiej i nie tylko w tych wyjątkowych i jakże magicznych dniach, ale przez cały rok i następne. / Fot. rys. Ewa Łazowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

ckm
  • ckm
  • 26.12.2011 15:03

Tyle życzliwości w okresie świąt. Szkoda, że taka szczególna życzliwość to sprawa tylko sezonu świąt. Te urodziny boga to bujda. Jezus nie urodził się w grudniu. Cała ta oprawa świąt to zlepek symboli i tradycji pogan. Kler nas oszukał. Tradycja tak długo praktykowana, jest tak utrwalona, że ludzie sobie nie wyobrażają by to wszystko było oszustwem. Zwłaszcza, że księża dalej ciągną to kłamstwo. Cieszę się, że choć to może narażać na wykluczenie ze środowiska, coraz więcej można znaleźć artykułów obnażających oszustwa religijne. Jezus jest dla mnie wzorem ale kler nie. Pora na porzucenie tradycji, która ma więcej wspólnego z poganami niż z Jezusem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, dziękuję i życzę miłych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Roku 2012.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anulko i Stefciu! Dla Was i dla Waszych zwierzaków szczególnie ciepłe pozdrowienia i życzenia Wszystkiego Dobrego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, ma pan absolutną rację. W wypowiadanych szczerze życzeniach tkwi wielki potencjał siły i sprawstwa. Tylko mam jedną wątpliwość a mianowicie taką, że gdyby życzenia zdrowia miały by się sprawdzić - lekarze poumieraliby z głodu - czego im oczywiście nie życzę, ponieważ mam w tym gronie kilku serdecznych przyjaciół. Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, a zatem wszystko przed Tobą... :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za szczęście, że mam tylko ekran LCD :), wiec raduję się i podwójne życzenia dołączam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tobie Ewo, Twoim przyjaciołom weterynarzom i opiekunom kotów, Twoim kotom, wszystkim sympatykom i miłośnikom kotów życzę tekstem z pocztówki:" W dniu Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć gorące życzenia oby troski życia zaginęły w mroku a radość i szczęście były w Nowym Roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego najlepszego wszystkim czytelnikom i autorom W24!

Tak sobie pomyślałem Pani Ewo, że chyba rzeczywiście składamy świąteczne życzenia ostatnio tak jakoś odruchowo, bez głębszej refleksji... Przecież, gdyby z tej przepotężnej ilości zdrowia, ile sobie życzymy w tych dniach okołoświątecznych, spełniła się chociażby mała ich część, nie mielibyśmy żadnych kłopotów ze zdrowiem przez cały nadchodzący nowy rok...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączam z najlepszymi życzeniami Ewo! - Ty wiesz... :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu! Odpowiadam także szczerze.
W Twe intencje zawsze wierzę.
No i serce masz na dłoni.
Kończę moje wynurzenia.
Jakiś kot mnie znowu goni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.