Facebook Google+ Twitter

Westerplatte zwiedziło 200 młodych ludzi z 44 krajów świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 21:09

Młodzież uczestniczy w projekcie "Ekspres Solidarności", zorganizowanym z okazji 25. rocznicy przyznania pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie.

Irene Hahn z Berlina powiedziała dziennikarzom, że ciekawe jest dotrzeć do miejsca, o którym całe życie słyszało się. Zauważyła, że wprawdzie niewiele się tam widzi, ale ważna jest symbolika tego miejsca.

Jutro młodzież spotka się z laureatami Pokojowej Nagrody Nobla - Lechem Wałęsą, przywódcą Tybetańczyków Dalajlamą XIV, byłym prezydentem RPA Frederikem Willem de Klerkiem oraz irańską prawniczką Shirn Ebadi.

Na zakończenie trzydniowego pobytu w Gdańsku młodzież z całego świata weźmie udział w międzynarodowej konferencji "Solidarność dla przyszłości", zorganizowanej dla uczczenia 25-lecia przyznania Wałęsie Nobla. Dwudniowa konferencja rozpocznie się w piątek wieczorem w sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na wyspie Ołowianka.

"Ekspres Solidarności" ruszył z Krakowa we wtorek. Młodzież zwiedziła teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W Warszawie młodzi ludzie zobaczyli m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkali się z prof. Władysławem Bartoszewskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.