Facebook Google+ Twitter

Weź i opowiedz o tych Nibelungach

Tłumaczenie przez translator? Humor z zeszytów w wersji blogowej? Pozwalam sobie zacytować jeden z postów bloga nibelungia.pl, w którym ktoś próbuje streścić kim był Ryszard Wagner i co opowiedział w "Pierścieniu Nibelungów" :)

Manuskrypt Pieśni o Nibelungach (1480 - 1490) http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nibelungenlied_manuscript-k.jpg, domena publiczna. / Fot. Nieznany"Mówiąc o Nibelungach nie sposób nie wspomnieć o Richardzie Wagnerze, to za jego sprawą, albowiem owy ród karłów, ich historia zyskała rozgłos. Jakim sposobem? Nibelungowie, to główni bohaterze jednego z najsłynniejszych eposów skandynawskich, to na podstawie ich dziejów znany niemiecki kompozytor doby romantyzmu Richard Wagner stworzył jeden z najsłynniejszych dramatów scenicznych, Pierścień Nibelungów.

Owy dramat składa się z 4 części: Złoto Renu, Walkiria, Zygfryd, Zmierzch bogów. Akcja utworu rozgrywa się wokół magicznego pierścienia, który został wykuty ze Złota Renu. Owy pierścień ma magiczne właściwości, to dzięki niemu jego władca może przejąć władzę na świecie.

Niestety nad owym pierścieniem już od wieków krąży klątwa nibelunga Alberyka, któremu owy pierścień został podstępem wykradziony. I tutaj zaczyna się właściwa akcja, albowiem owy pierścień na zmianę popada, a to w dobre, a to w złe ręce. Ma więc tutaj miejsce typowa walka dobra ze złem.

Ową walkę na przekór wygrywa zła strona. Po śmierci jednego z głównych bohaterów Zygfryda, jego żona wyrzuca kamień do Renu i takim oto sposobem historia zatacza koło, dochodzi do zmierzchu bogów. Od tej pory wszystko się zmienia, bogowie nie mogą już kierować niczyim losem."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.