Facebook Google+ Twitter

Weź to nakręć, czyli Warszawskie Alternatywy Filmowe

21 października wszyscy Warszawiacy – Ci rodowici i „przyszywani” - będą mieli okazję pokazać, jak według nich wygląda ich miasto. W warszawskim klubie „Chłodna 25” odbędzie się pierwsza edycja „Warszawskich Alternatyw Filmowych”

plakat festiwaluDo udziału w konkursie zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk – od antyglobalistów i zielonych, przez ruchy folkowe, rowerzystów i skatów, kończąc na osobach skupionych wokół dawnego klubu Le Madame.

Zależy nam nie tyle na jakości formalnej realizowanych projektów, ile na ich autentycznym przekazie, nieskażonym przez media komercyjne. Chcemy dotrzeć do tego, co w Warszawie jeszcze surowe, nieobrobione, nieprzetrawione przez wszechobecną machinę mediów i trendsetterów. Dlatego stawiamy na amatorów i środowiska niezależne – ludzi, którzy mogą zaprezentować coś świeżego, nieznanego. Liczymy na to, że filmy nadesłane na konkurs pokażą nam nasze miasto w całkiem nowym, świetle, że dzięki nim odkryjemy nowe miejsca, zjawiska albo ludzi. Oczekujemy na autentyczne doświadczenia mieszkańców wielkiego miasta.

Jedynym warunkiem dla twórców było to, aby ich dzieła w jakiś sposób odnosiły się do miasta Warszawy – w jaki sposób ta przestrzeń wpływa na życie mieszkańców? Co to znaczy być Warszawiakiem? Czym Warszawiacy różnią się od mieszkańców innych miast?

 

Filmy będzie oceniało jury: Piotr Bikont, Konrad Szołajski i Tomasz Plata.

Wejście na festiwal będzie bezpłatne. W ciągu dnia będą pokazy konkursowe. Zaczną się one – w zależności od liczby nadesłanych filmów – w godzinach popołudniowych. Wieczorem – ok. godz. 21.00 planowany jest pokaz filmów nagrodzonych oraz odczytanie werdyktu jury.

Termin nadsyłania prac mija 30 września – wciąż więc można jeszcze przysyłać filmy.

Autorka tekstu jest współorganizatorem "Warszawskich Alternatyw Filmowych" .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kino ho ho ho pozdrawiam oczywiście i cieszę się iz mogłem zajrzec do pani nawet tak przypatkiem zachęcam do czytania moich artykółów oceniania ich jak i kometazy na marginesię to masz niezły styl pani

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.