Facebook Google+ Twitter

Weź udział w ankiecie!

Począwszy od pierwszego września, przez dwa tygodnie internauci bedą mogli brać udział w sondażu, który przyczyni się do utworzenia listy zadań do wykonania przez rząd.

 / Fot. screenW internecie na każdym kroku możemy spotkać się z prośbą o wypełnienie ankiety. Zwykle ignorujemy ją wciskając opcję "zamknij" i staramy się zapomnieć, że kiedykolwiek nas o coś pytano. Tym razem powinniśmy zrobić wyjątek, bo sondaż na zlecenie MSWiA to pierwszy przypadek, kiedy rząd zaprasza internautów do wspólnych działań.

Ankieta jest przedsięwzięciem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zostanie przeprowadzona przez pięć największych polskich portali internetowych: Gazeta.pl, Interia.pl, o2.pl, Onet.pl, WP.pl. Według resortu taka forma kontaktu wydaje się być najlepsza, z uwagi na fakt, że portale zaproszone do współpracy docierają do większości polskich internautów.

Sondaż zostanie przeprowadzony między 1 a 14 września tego roku. Przewidywany czas wypełnienia wspomnianej ankiety wyniesie ok. 5 minut. Nadzór nad prawidłowym przeprowadzeniem badania objęła spółka Polskie Badania Internetu. W badaniu znajdzie się pytanie o to, co utrudnia nam dostęp do sieci. Będzie też można wybrać, które dziedziny są najważniejsze w internecie. Czy jest to bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zdrowia, rozrywka i kultura, a może dziedziny związanie z usługami bankowymi i handlem.

Liczymy też na głosy i propozycje internautów, którzy w ramach odpowiedzi będą mogli zgłosić także hasła promujące działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Najlepsze z nich znajdą się w opracowaniu rządowej strategii rozwojowej.- mówi Andrzej Garapich, prezes PBI. Będzie to także praktyczny wymiar budowy społeczeństwa informacyjnego przez rząd we współpracy z obywatelami .
Poza internautami o zdanie w tej sprawie będą pytani przedstawiciele organizacji pozarządowych, służby zdrowia, branży informatycznej.

Wyniki ankiety mają pomóc MSWiA w ustaleniu, co jest najważniejsze w budowaniu w Polsce społeczeństwa informacyjnego. Mamy świadomość, że rozwój społeczeństwa informacyjnego zależy w dużej mierze od dwóch czynników: usprawnień i dogodnych dla innowacyjności warunków tworzonych przez administrację oraz rozwiązań oferowanych przez głównych graczy rynku informacyjnego. Musimy również pamiętać o potrzebach użytkowników, dlatego postanowiliśmy zapytać o zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli internautów. Interesuje nas ich spojrzenie, oczekiwania i pomysły. Chcemy z nich skorzystać. Dynamicznie rozwijający się polski Internet stwarza ogromne możliwości wpływu jego użytkowników na rzeczywistość, stanowi realne narzędzie komunikacji społecznej – mówi Włodzimierz Marciński, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.

Sondaż przygotowała firma doradcza Ernst & Young, która wygrała konkurs orgaznizowny przez MSWiA. Jest to jeden z punktów "Strategi rozwoju społeczeństwa informacyjnego do 2013 roku". Innym założeniami dokumentu są: załatwianie spraw urzędowych przez internet, głosowanie przez sieć czy laptopy dla gimnazjalistów.

***
Społeczeństwo informacyjne to społeczeństwo, w którym informacja jest kluczowym elementem społeczno-ekonomicznej działalności i zmian -M. Casey. Celem społeczeństwa informacyjnego jest edukacja, dostęp do informacji, przekazywanie informacji bez względu na czas i przestrzeń, możliwość odbierania informacji przez wszystkich zainteresowanych, powszechne, korzystanie z internetu jako źródła informacji


Źródło: Strona internetowa MSWiA, "Gazeta Wyborcza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.